Akademie szkolne

Uroczyste pasowanie na ucznia

W środę 21 października br. odbyła się ważna uroczystość - Pasowanie na ucznia. To wydarzenie zawsze wzbudza wiele emocji. Nie inaczej były i tym razem. Pierwszoklasiści z powodzeniem zaprezentowali swoje wokalne i recytatorskie umiejętności. Jednak najważniejszym momentem uroczystości był akt Ślubowania oraz Pasowanie na uczniów. Na koniec dzieci otrzymały drobne upominki od kolegów i koleżanek z klasy 2a oraz pamiątkowe dyplomy.


Dzień Edukacji Narodowej

DZIĘKUJEMY! to słowo, które najczęściej można było usłyszeć podczas tegorocznych obchodów Dnia Edukacji Narodowej, które odbyły się w przestronnej auli szkolnej. Obchodów innych niż do tej pory - z zachowaniem dystansu społecznego i wszystkich zaleceń sanitarnych - mniej uroczystych, ale jak zawsze ważnych w życiu szkoły. Swoje podziękowania i życzenia podczas krótkiego występu w imieniu całej społeczności Jedynki wyrazili uczniowie klasy czwartej, którzy przekazali również niespodziankę w postaci życzeń od wszystkich uczniów. A potem nastąpiła miła chwila, kiedy to wręczone zostały nagrody dyrektora szkoły i miało miejsce krótkie spotkanie wszystkich pracowników Jedynki.

ROK SZKOLNY 2020/2021 ROZPOCZĘTY

Nowy rok szkolny uczniowie klas I rozpoczęli uroczystą akademią. Przybyłych pierwszoklasistów oraz ich opiekunów w murach szkoły przywitała Dyrektor szkoły - mgr Iwona Brzezińska oraz koledzy i koleżanki klas starszych, wykonując dla nich program artystyczny.
Uczniowie pozostałych klas, po raz pierwszy po długiej przerwie, spotkali się z rówieśnikami oraz wychowawcami w salach lekcyjnych. Zostali oni także z kurtuazją przywitani przez panią Dyrektor „Jedynki”.