Wydarzenia klasowe

Wydarzenia klasowe 2020/2021
przejdź na stronę wydarzeń

Z życia klasy 2a - listopad

Ćwiczyliśmy w nowej, pięknej sali zabaw, były jesienne prace plastyczne, hodowla kryształków soli, klasowy pokaz mody. W Światowym Dniu Misia gościły na zajęciach nasze ukochane pluszaki.


Z życia klasy 3a - Mikołajki i Barbórka

Z życia klasy 3a

Muzyczne inspiracje

Jesienne obrazy. Kosz z owocami. Drzewo na wietrze

Kotyliony z okazji Dnia Niepodległości

Piękne kotyliony na Święto Odzyskania Niepodległości wykonali uczniowie klasy 2a.

Z życia klasy 2a - wrzesień / październik

Z radością powróciliśmy do naszej szkoły i naszej sali 31. Wybraliśmy samorząd klasowy, nasze prace plastyczne ozdabiają już naszą klasę i szkołę, zdobywamy dyplomy w konkursach klasowych, przyznaliśmy Ordery Uśmiechu, były też pierwsze występy artystyczne.
Wspomnienia ze szkolnej ławki - badanie soli na lekcji chemii

Na lekcjach chemii w ósmej klasie na dobre zagościły sole i to nie tylko te kuchenne, czy kamienne. Uczniowie samodzielnie tworzyli wzory sumaryczne związków, rozpuszczali je w wodzie oraz określali ich właściwości. Było mnóstwo emocji, niektórym nawet drżały ręce. Na szczęście wszystko dobrze się skończyło. Brawa dla dzielnych chemikówQuiz o kwasach

Ponad miesiąc nauki za nami, powoli zbliżamy się do sprawdzenia wiedzy z kwasów. Zanim to nastąpi powtarzamy materiał z Kahootem. Oprócz sporej dawki wiedzy, adrenalina daje się nam we znaki. Oranż metylowy, fenoloftaleina nie są już dla nas takie straszne...

Z życia klasy 3b - październik

Październik jeszcze się nie skończył, ale u nas dużo się "jesiennie" dzieje 😀 Oprócz nauki, działań plastycznych i technicznych, odwiedziliśmy nowo otwartą Salę zabaw w naszej szkole! Nie tylko się bawiliśmy, ale też ćwiczyliśmy równowagę, celność, siłę obręczy barkowej i prawidłową postawę."

Nie takie pierwiastki straszne....

Kolejne zajęcia z chemii za nami. Pierwsze koty za płoty. Dziś klasy siódme uczyły się nazw i symboli pierwiastków. Uczniowie samodzielnie w domu wykonali fiszki, które potem wykorzystali na zajęciach. Oprócz sporej dawki wiedzy, wszyscy się dobrze bawili. Brawa dla Was.

Dzień Chłopca 2020 w SP1

30 września świętowano Dzień Chłopca. Dziewczynki składały życzenia i przygotowywały niespodzianki dla klasowych kolegów. Były upominki, zabawy, konkursy... Zadowoleni chłopcy z pewnościa zrewanżują się koleżankom 8 marca :)
Poniżej prezentujemy zdjęcia z obchodów Dnia Chłopca w kl. 2a i 5a.Muzyczna podróż uczniów Jedynki

29 września 2020 r. klasy trzecie uczestniczyły w koncercie "Muzyka krajów europejskich" w Instytucji Kultury Katowice Miasto Ogrodow. Uczniowie mieli okazję wybrać się w muzyczną podróż po Europie. Kameralny koncert w wzbogacił nas o wiele pozytywnych wrażeń muzycznych.

Z życia klasy 3b

Wrzesień był dla nas długo wyczekiwanym miesiącem po długiej nauce zdalnej i wakacjach. Obfitował nie tylko w naukę, ale też w integrowanie się, zabawę na świeżym powietrzu, czy też rozwijanie uzdolnień plastyczno-technicznych. Co więcej, zawitała już u nas jesień!"