Wydarzenia

Akcja charytatywna - Kartki dla Hospicjum Cordis - podsumowanie


Akcja "Zima w mieście" - półkolonie w szkole

Akcja charytatywna dla hospicjum Cordis

Szkolne Koło Wolontariatu zaprasza wszystkich uczniów, którzy chcieliby zrobić coś dobrego dla innych, do wykonania kartki świątecznej dla Hospicjum Cordis w Katowicach.
WAŻNE: Wykonujemy rozkładaną kartkę mieszczącą się w małej /standardowej kopercie. Wnętrze kartki pozostawiamy puste. Dekorujemy tylko pierwszą stronę – technika dowolna, ważna estetyka . Nie używamy sypkich materiałów (brokatu lub koralików), które najczęściej odpadają po wyjęciu z koperty. Liczymy na Waszą pomysłowość i kreatywność. Gotowe kartki (włożone do opisanej Waszym imieniem i nazwiskiem koszulki/ papierowej torebki lub koperty) przynosimy do szkoły i składamy w pudełku umieszczonym przy portierni od 27 listopada do 9 grudnia 2020r.

Narodowe Święto Niepodległości

W tym roku, ze względu na trudne warunki ogólnoświatowej pandemii nasze szkolne obchody Narodowego Święta Niepodległości będą musiały być inne niż zwykle.
W najbliższych dniach, aż do 11 listopada, na naszej stronie internetowej oraz szkolnym facebooku znajdziecie wiele ciekawych propozycji oraz informacji o wydarzeniach i bohaterach walki o NIEPODLEGŁOŚĆ. Pojawią się również odnośniki do filmów i prezentacji, które pogłębią Waszą wiedzę o historii odradzającej się, wolnej Polski.
Zachęcamy wszystkich uczniów wraz z rodzinami do udziału w Naszej szkolnej akcji świętowania Dnia Niepodległości. Zapraszamy do codziennego odwiedzania naszej okolicznościowej strony ŚWIĘTO NIEPODLEGŁOŚCI

Teatr 2.1 realizuje swój projekt

Spotkania teatralne to nie tylko próby na scenie, ale i inne ciekawe zajęcia. Mieliśmy okazję uczestniczyć w warsztatach z panią Aleksandrą Czapla-Osilizło, których tematem było poznanie zawodu kartografa. Uczniowie tworzą mapy kartograficzne, którymi może posłużyć się Koszałek -Opałek. Praca bardzo trudna, ale jak widać uczestniczy są bardzo zaangażowani.
Kolejne spotkanie miało miejsce na scenie kameralnej, gdzie oprócz ćwiczenia ról z panem Piotrem Janiszewskim uczniowie spotkali się z kompozytorem Pawłem Płonką, który specjalnie dla naszej sztuki pisze muzykę.
Każde spotkanie to cenne wskazówki dla wszystkich.


Sprzątanie świata

Co roku uczniowie naszej szkoły biorą udział wraz z nauczycielami w akcji „Sprzątanie Świata”. Współpracujemy w tej kwestii z Urzędem Miasta Katowice, który nas przygotowuje i wyposaża w odpowiednie materiały i sprzęt do wyjścia w teren oraz organizuje odbiór zebranych odpadów.
W tym roku ze względu na stan epidemiczny jest inaczej. W miniony trzeci weekend września nie wyszliśmy na skwery, tereny zielone i zalesione naszego miasta, by oczyścić je ze śmieci.
Dzieci przygotowały jednak plakaty i inne prace plastyczne przypominające o konieczności ograniczenia odpadów i ich segregacji.

Teatr 2.1

Teatr 2.1 rozpoczął kolejny etap realizowania projektu. Spotkaliśmy się na scenie w Malarni – przestrzegając wszystkie procedury sanitarne, które obowiązują na terenie Teatru Śląskiego. Bardzo gorąco przywitał nas pan Piotr Janiszewski – aktor. Po tak długiej przerwie, trudno nam było skupić się na szczegółach sztuki. Zaczęliśmy od przypomnienie piosenek, które specjalnie dla nas napisał kompozytor, a następnie poćwiczyliśmy kilka scen, które pozwoliły nam przypomnieć sobie ruch na scenie zaplanowany do pierwszej sceny. Premierę naszego spektaklu „Marysine gąseczki" planujemy na 2 grudnia 2020 roku. Już dzisiaj serdecznie zapraszamy. Opiekun: Aleksandra Matuszny