Szkoła Podstawowa nr 1 w Katowicach

Wydarzenia Jedynki

Witaj...27.04.2024

Wydarzenia Jedynki 2021/2022

Pokaz rugby 🏉

Uczniowie naszej szkoły poznali nową dyscyplinę sportową FUTBOL AMERYKAŃSKI i mieli okazję sprawdzię się w roli przyszłych zawodników. Pokaz i trening poprowadzili członkowie i zawodowi graczy klubu Rebels.

Pokaz futbolu amerykańskiego Pokaz futbolu amerykańskiego Pokaz futbolu amerykańskiego Pokaz futbolu amerykańskiego Pokaz futbolu amerykańskiego Pokaz futbolu amerykańskiego Pokaz futbolu amerykańskiego Pokaz futbolu amerykańskiego

Powrót do spisu wydarzeń

Mistrzostwa Katowic w Piłce Nożnej ⚽

W dniu 9.05 uczniowie naszej szkoły wzięli udział w Dzielnicowych Mistrzostwach Katowic Szkół Podstawowych organizowanych przez MOSiR Katowice. Po wyrównanej walce, reprezentacja szkoły zajęła 3 miejsce w rozgrywkach grupowych dzielnicy Śródmieście.

Drużyna SP1 wystąpiła w składzie::

  • Olivier Mohrhardt
  • Michał Guguła
  • Wiktor Gurbiel
  • Grzegorz Postrożny
  • Paweł Bebak
  • Dominik Małysiak
Uczniowie podczas turnieju Uczniowie podczas turnieju Uczniowie podczas turnieju Uczniowie podczas turnieju Uczniowie podczas turnieju Uczniowie podczas turnieju Uczniowie podczas turnieju Uczniowie podczas turnieju Uczniowie podczas turnieju

Powrót do spisu wydarzeń

Test umiejętności trzecioklasisty!

W dniach 5 i 6 maja 2022 roku uczniowie klasy trzeciej pisali test umiejętności trzecioklasisty z języka polskiego i matematyki przygotowany przez wydawnictwo Nowa Era. Badanie miało na celu określenie stopnia opanowania przez uczniów kluczowych umiejętności w zakresie edukacji polonistycznej i matematycznej na koniec pierwszego etapu edukacyjneg

Uczniowie piszący test Uczniowie piszący test Uczniowie piszący test Uczniowie piszący test Uczniowie piszący test Uczniowie piszący test

Powrót do spisu wydarzeń

Mistrzostwo Katowic w Piłce Ręcznej 🏆

27 kwietnia w ramach Mistrzostw Katowic Szkół Podstawowych rozegrany został Finał Piłki Ręcznej chłopców.
Z wielką radością informujemy, że chłopcy z naszej szkoły zostali Mistrzami Katowic w Piłce Ręcznej Szkół Podstawowych pokonując w turnieju finałowym SP 21, 56 i 67. Zgarnęli również wszystkie nagrody indywidualne. Wyróżnienia dla najlepszego bramkarza otrzymał Alex Pawlak, Najlepszym strzelcem turnieju został Jakub Slawik a tytuł MVP przypadł Wiktorowi Gurbielowi.

Uczniowie wystąpili w następujących składzie:

  • Alex Pawlak
  • Paweł Bebakk
  • Dominik Małysiak
  • Radosław Kaczor
  • Stanisław Otawa
  • Grzegorz Postrożny
  • Wiktor Gurbiel
  • Patryk Urban
  • Patryk Mania
  • Patryk Radzik
  • Filip Kęsicki
  • Jakub Pierończyk
  • Jakub Slawik
Opiekunem zespołu był p. Dawid Piekarczyk

Gratulacje!!! 👏 👏 👏

Uczniowie podczas turnieju Uczniowie podczas turnieju Uczniowie podczas turnieju Uczniowie podczas turnieju Uczniowie podczas turnieju Uczniowie podczas turnieju Uczniowie podczas turnieju Uczniowie podczas turnieju Uczniowie podczas turnieju Uczniowie podczas turnieju

Powrót do spisu wydarzeń

Konstytucja 3-Maja - akademia

Pierwsza w Europie, a druga na świecie! Konstytucja. Uchwalona 3 maja 1791 r. wprowadzała korzystne zmiany dla naszego kraju.

W piątek 29 kwietnia w naszej szkole odbyła się uroczysta akademia upamiętniające to wydarzenie. Połączona była z przekazaniem sztandaru przez uczniów klasy ósmej uczniom klasy siódmej.

Akademia szkolna Akademia szkolna Akademia szkolna Akademia szkolna Akademia szkolna Akademia szkolna Akademia szkolna Akademia szkolna

Powrót do spisu wydarzeń

Dni Ziemi w Jedynce

Dni Ziemi 20-22.04.22. Podsumowanie zbiórki zużytych baterii (ranking), wystawa plakatów ekologicznych Mniej znaczy więcej, projekt Ziemia- praca plastyczno-ekologiczna, filmy i prezentacje ekologiczne (dyskusja). W tych dniach cała społeczność szkolna ubierała się w kolorach Ziemi (brąz, niebieski, zielony).

Prace uczniów Jedynki związane z Dniem Ziemi Prace uczniów Jedynki związane z Dniem Ziemi Prace uczniów Jedynki związane z Dniem Ziemi Prace uczniów Jedynki związane z Dniem Ziemi Prace uczniów Jedynki związane z Dniem Ziemi Prace uczniów Jedynki związane z Dniem Ziemi Prace uczniów Jedynki związane z Dniem Ziemi Prace uczniów Jedynki związane z Dniem Ziemi Prace uczniów Jedynki związane z Dniem Ziemi Prace uczniów Jedynki związane z Dniem Ziemi Prace uczniów Jedynki związane z Dniem Ziemi Prace uczniów Jedynki związane z Dniem Ziemi Prace uczniów Jedynki związane z Dniem Ziemi Prace uczniów Jedynki związane z Dniem Ziemi Prace uczniów Jedynki związane z Dniem Ziemi Prace uczniów Jedynki związane z Dniem Ziemi Prace uczniów Jedynki związane z Dniem Ziemi Prace uczniów Jedynki związane z Dniem Ziemi Prace uczniów Jedynki związane z Dniem Ziemi Prace uczniów Jedynki związane z Dniem Ziemi Prace uczniów Jedynki związane z Dniem Ziemi

Powrót do spisu wydarzeń

Wkrótce Wielkanoc!

Pięknie prezentował się wielkanocny stół, który przygotowali uczniowie klasy 3a. Były rozmowy o wielkanocnych zwyczajach, życzenia, malowanie jajek i oczywiście prezenty od Zajączka!

Zdjęcie z klasowego świętowania Zdjęcie z klasowego świętowania Zdjęcie z klasowego świętowania Zdjęcie z klasowego świętowania Zdjęcie z klasowego świętowania Zdjęcie z klasowego świętowania Zdjęcie z klasowego świętowania Zdjęcie z klasowego świętowania Zdjęcie z klasowego świętowania Zdjęcie z klasowego świętowania

Powrót do spisu wydarzeń

Przedświąteczne wyjście do kina

Z okazji nadchodzących świąt klasy IA i IIIA wybrały się do kina. Uczniowie sprawdzili czy zając Max wraz z przyjaciółmi uratuje Wielkanoc. Mamy dobrą wiadomość - Święta się odbędą!!!

Zdjęcie w kinie Zdjęcie w kinie Zdjęcie w kinie Zdjęcie w kinie Zdjęcie w kinie Zdjęcie w kinie Zdjęcie w kinie

Powrót do spisu wydarzeń

Wiosenne wyjście integracyjne do kręgielni

Klasy 6. i 7. spędziły PRIMA APRILISowe popołudnie w kręgielni.

Zdjęcie w kinie Zdjęcie w kinie Zdjęcie w kinie Zdjęcie w kinie

Powrót do spisu wydarzeń

Światowy Dzień Zdrowia pod hasłem Nasza planeta, nasze zdrowie!

Każdy z nas ma wpływ na to jak dziś i w przyszłości będzie wyglądała Ziemia.
Chcesz zmienić świat – zacznij od siebie!
Zacznij od prostych rzeczy:

  • Oszczędzaj wodę
  • Segreguj odpady
  • Nie używaj plastikowych reklamówek
  • Wymień żarówki na świetlówki energooszczędne
  • Kupuj produkty ekologiczne, posiadające etykiety z zielonym listkiem
  • Nie marnuj jedzenia

Pamiętaj – tylko na zdrowej planecie mogą żyć zdrowi ludzie!

Przydatne linki:
Edukacja ekologczna
Jestem eko
WHO

Plakat

Powrót do spisu wydarzeń

Akcja informacyjno-edukacyjna Wirusoochrona - podsumowanie działań.

Nasza szkoła przystąpiła do akcji zainicjowanej przez Śląskiego Państwowego Wojewódzkiego Inspektora Sanitarnego pt. Wirusoochrona.

Akcja miała na celu wzmocnienie działań przeciwepidemicznych w szkołach poprzez przeprowadzenie zajęć profilaktycznych dla najmłodszych uczniów, przypominających o przestrzeganiu podstawowych zasad higieny oraz zwrócenie uwagi na znaczącą rolę higieny jako podstawowego środka zapobiegania przenoszenia się wirusów. W trakcie zajęć uczniowie mogli pogłębić wiedzę z zakresu zapobiegania chorobom zakaźnym przenoszonym drogą kropelkową, ze szczególnym uwzględnieniem profilaktyki koronawirusa i grypy.

W podsumowaniem klasowych działań uczniowie wykonali kolorowe mapy myśli, na których wypisali najważniejsze hasła związane z zapobieganiem wirusom chorobotwórczym.

Plakat wykonany przez uczniów Plakat wykonują uczniowie Plakat wykonują uczniowie Plakat wykonany przez uczniów Plakat wykonany przez uczniów Plakat wykonany przez uczniów Plakat wykonany przez uczniów Plakat wykonują uczniowie Plakat wykonują uczniowie

Powrót do spisu wydarzeń

Pasowanie na czytelnika

W czwartek 24 marca uczniowie klasy Ia zostali oficjalnie pasowani na czytelnika. Uroczystość odbyła się w auli szkolnej. Pani Dyrektor skierowała do młodych czytelników słowa zachęty do czytania. Natomiast klasa IIa pod kierunkiem Pani Marioli Stenki przedstawiła prezentację postaci z bajek. Były piękne stroje, przemowy i piosenki. Bibliotekarz natomiast przeprowadził uroczyste ślubowanie pierwszoklasistów, po czym każdego indywiudalnie pasował na czytelnika biblioteki szkolnej.

Cieszymy się, że kolejne dzieci dołączyły do grona młodych czytelników naszej szkolnej biblioteki. Mamy nadzieję, że często będą odwiedzać bibliotekę i systematycznie czytać książki, czerpiąc z nich wielką przyjemność.

Kopciuszek

Aula Jedynki wypełniła się kilkurotnie przyszłymi pierwszoklasistami. Gościliśmy bowiem przedszkolaków. Wśród atrakcji przygotowanych dla nich było przedstawienie Kopciuszek wykonane przez uczniów klasy 3a pod opieką wychowawcy Pani Małgorzaty Wilk. Piękne stroje i scenografia oraz wspaniałe występy młodych artystów były sporymi atutami tego wydarzenia. Dziękujemy opiekunom i dzieciom za odwiedzenie naszej szkoły, a naszym uczniom za atrakcyjny występ.

Dzień Otwarty Jedynki

W czwartkowe popołudnie - 17 marca - z radością powitaliśmy w naszej szkole dzieci przedszkolne wraz z rodzinami!

Szkolne Koło Wolontariatu - zbiórka artykułów biurowych

Mimo wielkiej pomocy jaką okazujemy mieszkańcom Ukrainy w ostatnich dniach, ciągle jeszcze jest mnóstwo potrzeb do zaspokojenia. W związku z tym, Szkolne Koło Wolontariatu ogłasza zbiórkę artykułów szkolnych, którymi obdarujemy Uczniów z Ukrainy uczących się w naszej szkole.
Zbieramy wszystko czego uczeń potrzebuje w szkole:

  • zeszyty w linię, kratkę;
  • bloki rysunkowe, techniczne, kolorowe, itp.;
  • notesy;
  • przybory piśmiennicze: kredki, mazaki, pisaki, farby, ołówki, długopisy, pióra i naboje;
  • gumki, nożyczki, kleje, linijki, itp.;
  • tornistry, piórniki, worki na buty, pudełka na śniadanie.

Dary przynosimy do swoich wychowawców lub opiekunów Koła - Jolanty Kudeli lub Gabrieli Nowak.

Kliknij i zobacz plakat...

Zbiórka materiałów biurowych - plakat

Powrót do spisu wydarzeń

Dzień Kobiet w SP1

Uczniowie świętowali Dzień Kobiet w klasach.

Klasa 3a

Uczniowie kl. 3a świętują Dzień Kobiet Uczniowie kl. 3a świętują Dzień Kobiet Uczniowie kl. 3a świętują Dzień Kobiet Uczniowie kl. 3a świętują Dzień Kobiet Uczniowie kl. 3a świętują Dzień Kobiet Uczniowie kl. 3a świętują Dzień Kobiet

Klasa 1a

Uczniowie kl. 3a świętują Dzień Kobiet Uczniowie kl. 3a świętują Dzień Kobiet Uczniowie kl. 3a świętują Dzień Kobiet Uczniowie kl. 3a świętują Dzień Kobiet

Klasa 6a
Chłopcy z kl 6a w Dniu Kobiet tradycyjnie pamiętali o swoich koleżankach i nauczycielkach. Było słodko i kwiatowo. Liczymy również ,że magnesiki z koniczynką przyniosą nam szczęście.

Uczniowie kl. 3a świętują Dzień Kobiet Uczniowie kl. 3a świętują Dzień Kobiet Uczniowie kl. 3a świętują Dzień Kobiet Uczniowie kl. 3a świętują Dzień Kobiet Uczniowie kl. 3a świętują Dzień Kobiet Uczniowie kl. 3a świętują Dzień Kobiet

Powrót do spisu wydarzeń

Zbiórka dla dzieci z Ukrainy - akcja Unicefu

Ogłoszenie zbiórki

W obliczu tragedii, która rozgrywa się za naszą wschodnią granicą nikt nie może pozostać obojętny, zwłaszcza na potrzeby najmłodszych. W związku z tym, oprócz zbiórki rzeczy materialnych włączamy się w akcję UNICEF na Ukrainie. W ramach akcji zbieramy środki pieniężne, które wpłacimy na konto akcji : Pomoc dla Ukrainy. Zebrane pieniądze zostaną przekazane na zapewnienie dzieciom między innymi bezpiecznych schronień i wsparcia psychologicznego, opieki medycznej, czystej wody i środków higienicznych.

Od poniedziałku – 28.02.2022 r. do piątku – 4.03.2022r. wolontariusze naszej szkoły będą gotowi do zbiórki środków do puszek. Razem okażmy wsparcie dla dzieci z Ukrainy.

Szkolne Koło Wolontariatu SP1 w Katowicach

Kliknij i zobacz ogłoszenie...

Zbiórka - pomoc dla dzieci z ukrainy - plakat

Podsumowanie akcji: Unicef Dzieciom w Ukrainie

W ubiegłotygodniowej zbiórce środków pieniężnych w ramach akcji Pomoc dla Ukrainy zebraliśmy 583,10 zł. Cała kwota została przekazana na konto fundacji UNICEF. Wszystkim serdecznie dziękujemy!

Szkolne Koło Wolontariatu SP 1 W Katowicach

Powrót do spisu wydarzeń

Apel klas 1-3 - podsumowanie półrocza

Uczniowie klas 1-3 zebrali się w auli (przy przestrzeganiu zasad reżimu sanitarnego) i uczestniczyli w podsumowaniu działań w pierwszym półroczu. Wręczono dyplomy uczniom wyróżniającym się w nauce oraz uczestnikom konkursów. Ponadto przypomniano uczniom zasady bezpiecznego spędzania ferii. Ponadto Pani Dyrektor i obecni nauczyciele przekazali uczniom życzenia dobrego, aktywnego wypoczynku.

Zdjęcie nagród książkowych i dyplomów Zdjęcie nagród książkowych i dyplomów Zdjęcie nagród książkowych i dyplomów Zdjęcie fragmentu dyplomu z akcji Zachowaj Trzeżwy umysł Zdjęcie uczniów wyróżnionych Zdjęcie uczniów wyróżnionych Zdjęcie uczniów wyróżnionych Zdjęcie laureatów konkursu recytatorskiego Zdjęcie wyróżnionej uczestniczki Turnieju o Puchar Dyrektora SP1 - Na tropach bohaterów baśni Zdjęcie wyróżnionych uczestników akcji Zachowaj Trzeźwy Umysł Zdjęcia uczniów bawiących się na balu karnawałowym Zdjęcia ekranu z fragmentem prezentacji dotyczącej bezpieczeństwa Zdjęcia ekranu z fragmentem prezentacji dotyczącej bezpieczeństwa

Powrót do spisu wydarzeń

Dzień Babci i Dziadka

Klasa IA z okazji Dnia Babci i Dziadka przygotowała piekne prezenty w postaci kartek, pamiątkowych fotografii, życzeń i piosenki. Mając nadzieję, że za rok będą razem z Dziadkami w szkole obchodzić ich święto!

Dziecko z laurkami dla babci i dziadka Dziecko z laurkami dla babci i dziadka Dziecko z laurkami dla babci i dziadka Dziecko z laurkami dla babci i dziadka Dziecko z laurkami dla babci i dziadka Dziecko z laurkami dla babci i dziadka Dziecko z laurkami dla babci i dziadka Dziecko z laurkami dla babci i dziadka Dziecko z laurkami dla babci i dziadka

Powrót do spisu wydarzeń

Klasowe spotkania przedświąteczne

Spotkanie opłatkowe w klasie IIIa

W świątecznie przystrojonej klasie, uczniowie samodzielnie przygotowali stół wigilijny. Wspaniale spisali się rodzice, którzy przygotowali cudowne, domowe potrawy i dostarczyli je gorące na czas. Stworzyliśmy piękny, bożonarodzeniowy nastrój, by złożyć sobie życzenia świąteczne, podzielić się opłatkiem i wspólnie pośpiewać kolędy. Nie zabrakło prezentów oraz rozmów o tradycjach świątecznych w naszych domach

Uczniowie klasy 3a przy świątecznym stole Uczniowie klasy 3a przy świątecznym stole Uczniowie klasy 3a ze świątecznymi prezentami Uczniowie klasy 3a łamią się opłatkiem Uczennica klasy 3a gra kolędę na cymbałkach Uczennica klasy 3a ze świąteczną pomarańczą

Powrót do spisu wydarzeń

Wspaniały czas spędzony Razem - Wigilia w Klasie Ia

Uczniowie klasy 1a przy świątecznym stole Uczniowie klasy 1a przy świątecznym stole

Powrót do spisu wydarzeń

Kampania Zachowaj Trzeźwy Umysł - wyniki konkursu

Nasza szkoła uczestniczy w corocznej kampanii Zachowaj trzeźwy umysł. W 2021 roku działania profilaktyczne są organizowane pod hasłem W poszukiwaniu szczęścia.

W ramach kampanii zostały przeprowadzone dwa konkursy indywidualne....

W konkursie Szczęśliwa chwila, szczęśliwy dzień, szczęśliwe życie wzięli udział uczniowie:

Praca plastyczna:

  • 1a: Helena Stawiarska, Sandra Poremba, Igor Mazur
  • 3a: Alicja Banasz, Lena Bednarska, Anna Jakubiec, Yehor Lopatiev
  • 6a: Sara Musik
  • 8a: Natalia Węgrzyn

Praca literacka

  • 8b: Paulina Kuźma

Decyzją jury konkursowego wyróżniono prace Igora Mazura, Alicji Banasz, Leny Bednarskiej, Yehor Lopatieva. Laureaci otrzymają nagrody książkowe.

W konkursie: Rozwiąż krzyżówkę brali udział:

  • 3a: Igor Lopatiev, Łukasz Ślosorz, Błażej Hamerla, Nadia Bartosz, Alicja Banasz, Kamil Sikorski, Paulina Dzieża
  • 8a: Natalia Węgrzyn, Dawid Adamiec, Dominik Małysiak, Maksymilian Ślosorz, Alex Pawlak, Paulina Kuźma

Gratulujemy laureatom, a wszystkim uczniom dziękujemy za udział i przygotowanie pięknych prac. Zachęcamy do uczestniczenia w innych konkursach, o których będziemy Was na bieżąco informować.

Praca konkursowa Praca konkursowa Praca konkursowa Praca konkursowa Praca konkursowa Praca konkursowa Praca konkursowa Praca konkursowa Praca konkursowa Praca konkursowa Praca konkursowa Praca konkursowa Praca konkursowa Praca konkursowa Praca konkursowa Praca konkursowa Praca konkursowa Praca konkursowa Praca konkursowa

Powrót do spisu wydarzeń

XIX edycja Miejskiego Konkursu Regionalno-Plastycznego Górnik w pracy i od święta

Na konkurs wpłynęło bardzo dużo prac z kilkunastu szkół, a ich poziom był bardzo wysoki. Jury miało bardzo duży problem z wyborem, który dodatkowo utrudniał fakt, iż część jego składu pracuje obecnie zdalnie. Mimo tych utrudnień, udało się wyłonić laureatów, których prezentuje poniższa grafika. Zwycięzcom serdecznie gratulujemy i zapraszamy po odbiór nagród w czwartek 15 grudnia! O szczegółach powiadomimy szkoły osobiście.

Wyniki konkursu

Klasa 1

  • I miejsce - Maria Kubec (SP37)
  • II miejsce - Małgorzata Wiecha (SP9)
  • III miejsce - Łucja Gansty (SP19)
  • Wyróżnienie - Amelia Winckowicz (SP1)
  • Wyróżnienie - Alicja Sedlaczek (SP9)
  • Wyróżnienie - Amelia Donajska (SP37)

Klasa 2

  • I miejsce - Maja Neznal (SP35)
  • II miejsce - Agata Indyk (SP1)
  • III miejsce - Mikołaj Pach (SP27)
  • Wyróżnienie - Milena Dordzik (SP1)
  • Wyróżnienie - Blanka Suszek (SP19)
  • Wyróżnienie - Anna Klukowska (SP37)

Klasa 3

  • I miejsce - Katarzyna Olejnik (SP66)
  • II miejsce - Wojciech Olesik (SP39)
  • III miejsce - Martyna Rutowicz (SP1) i Franciszek Kubec (SP37)
  • Wyróżnienie - Emilia Popis (SP15)
  • Wyróżnienie - Karol Korbasiewicz (SP39)
  • Wyróżnienie - Nadia Bartosz (SP1)
Plakat z wynikami Praca konkursowa Praca konkursowa Praca konkursowa Praca konkursowa Praca konkursowa Praca konkursowa Praca konkursowa Praca konkursowa Praca konkursowa Praca konkursowa Praca konkursowa Praca konkursowa Praca konkursowa Praca konkursowa Praca konkursowa Praca konkursowa Praca konkursowa

Powrót do spisu wydarzeń

Przedświątecznie w kl. 6a

Klasa 6a w przedświątecznej atmosferze obdarowała się wzajemnie prezentami od św. Mikołaja

Uczniowie klasy 6a ze świątecznymi prezentami Uczniowie klasy 6a otwierają prezenty Uczniowie klasy 6a otwierają prezenty Uczniowie klasy 6a otwierają prezenty Uczniowie klasy 6a otwierają prezenty Udekorowana choinka Przekazywanie prezentu przez Mikołaja Uczniowie dekorują choinkę

Powrót do spisu wydarzeń

FESTIWAL NAUK ŚCISŁYCH w Szkole Podstawowej Nr 1 w Katowicach

Tradycją naszej szkoły jest organizacja Festiwalu Nauk Ścisłych. W tym roku nauczyciele zaproponowali uczniom klas VII i VIII udział w kilku konkursach.
Zadaniem konkursowym z fizyki było wykonanie figur matematycznych, kuli kolczastej czy Wstęgi Möbiusa sztuką jaką jest origami. Zadania z chemii to wykonanie pracy plastycznej na jeden z wybranych tematów: Pierwiastek chemiczny na wesoło lub Mistrz recyklingu.
Przesłaniem festiwalu była popularyzacja nauk ścisłych wśród jak najszerszego kręgu uczniów, motywowanie uczniów do pogłębiania wiedzy i umiejętności z zakresu przedmiotów przyrodniczych, rozwijanie i rozbudzanie zainteresowań i talentów wśród dzieci, kształtowanie wyobraźni przestrzennej i twórczej poprzez tworzenie różnorodnych prac plastycznych na określony temat.
Oczywiście nasza młodzież zawsze chętna jest do udziału w różnych pozalekcyjnych przedsięwzięciach i tym razem nie zawiodła. Wszystkie prace można oglądać w naszej bibliotece szkolnej. Serdecznie dziękujemy wszystkim którzy wykazali się chęcią i kreatywnością.

Prace uczniów - kostium Robot z tektury z napisem "Jestem głodny na baterie" Robot z tektury z napisem "Jestem głodny na baterie" Wstęgi Möbiusa Wstęgi Möbiusa Konstrukcja z tektury i baterii Rysunek - wykrywacz metali Wstęgi Möbiusa Konstrukcja z plastikowymi nakrętkami Origami Zielona litera H Origami Gazetka ścienna z ciekawostkami naukowymi Plakat z napisem Festiwal Nauk Ścisłych w Szkole Podstawowej nr 1 w Katowicach Origami - krótka informacja o tej sztuce układania papieru Wstęga Möbiusa - opis

Powrót do spisu wydarzeń

Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka - relacja z wydarzeń

W tym roku Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka przypadł w sobotę. W związku z tym nasza szkoła postanowiła uczcić to wyjątkowe wydarzenie i świętować przez kilka dni.

Był Dzień na Niebiesko - niebieski element stroju był symbolem naszej solidarności ze wszystkimi dziećmi na świecie - zwłaszcza tymi, których prawa nie są respektowane i przestrzegane. W kolejnym dniu grupa uczniów stworzyła duży malunek kredą na boisku szkolnym przedstawiający świat i dzieci. Było dużo kreatywnego myślenia, planowania i zabawy. Ponadto odbywały się lekcje poświęcone tematyce praw dziecka, były wyświetlane prezentacje, toczyły się dyskusje i pogadanki. Uczniowie wykonywali prace plastyczne i gazetki ścienne. Wszystkim działaniom przyświecała jedna idea – aby głośno mówić o prawach dziecka..

Obchodzy Dnia Praw Dziecka Obchodzy Dnia Praw Dziecka Obchodzy Dnia Praw Dziecka Obchodzy Dnia Praw Dziecka Obchodzy Dnia Praw Dziecka Obchodzy Dnia Praw Dziecka Obchodzy Dnia Praw Dziecka Obchodzy Dnia Praw Dziecka

Powrót do spisu wydarzeń

Andrzejki w SP1

Andrzejkowy salon wróżb w klasie 3a. 30 listopada w sali 31 wróżki i wróżbici otworzyli swój salon. Chętnych do poznania co czeka ich w przyszłości: szczęście, pieniądze, pech, czy może jakaś inna niespodzianka było wielu. Andrzejkowe wróżby były wspaniałą okazją do świetnej zabawy!

Na lekcji wychowawczej kl. 6a bawiła się wróżąc sobie nawzajem z okazji zbliżajàcych się Andrzejek. Przypomniano też tradycje i postać św. Andrzeja.

Uczniowie klasy 3a przygotowali salon wróżb Uczniowie klasy 3a przygotowali salon wróżb Uczniowie klasy 3a przygotowali salon wróżb Uczniowie klasy 3a przygotowali salon wróżb Uczniowie klasy 3a przygotowali salon wróżb Uczniowie klasy 3a przygotowali salon wróżb Uczniowie klasy 3a przygotowali salon wróżb Uczniowie klasy 3a przygotowali salon wróżb Uczniowie klasy 3a przygotowali salon wróżb Uczniowie klasy 3a przygotowali salon wróżb Uczniowie klasy 3a przygotowali salon wróżb Uczniowie klasy 3a przygotowali salon wróżb Uczniowie klasy 3a wróżą uczniom klasy 8a Uczniowie klasy 3a wróżą uczniom klasy 8a Uczniowie klasy 6a Uczniowie klasy 6a Uczniowie klasy 6a Uczniowie klasy 6a

Powrót do spisu wydarzeń

Uczniowie Jedynki na koncercie

Klasy 4a, 5a i 6a uczestniczyły 17 listopada w koncercie kwartetu smyczkowego w sali koncertowej Miasta Ogrodów. Usłyszeli kilka utworów muzyki klasycznej i rozrywkowej. Współuczestniczyli w tworzeniu rytmu - imitując instrumenty perkusyjne, brali aktywny udział w rozmowie z publicznością prowadzonej przez konferansjera.

Wykonawcy na scenie Uczniowie w sali koncertowej Wykonawcy na scenie Uczniowie w sali koncertowej

Powrót do spisu wydarzeń

Dzień Pluszowego Misia - relacje z klasy 1a i 3a

W dniu 25 listopada klasa Ia uczestniczyła w obchodach Światowego Dnia Pluszowego Misia. Dzieci poznały historię święta, wspólnie wykonywały zadania plastyczne i matematyczne związane z misiami. Na zakończenie uczniowie otrzymali dyplom Przyjaciela Pluszowego Misia.

25 listopada uczniowie klasy IIIa spędzili cały dzień w szkole ze swoimi ulubionymi pluszowymi misiami. Tematem naszych zajęć było spotkanie Z KUBUSIEM PUCHATKIEM. Krzyżówki i zagadki z lektury nie przysporzyły im trudności, a wykonanie prac plastycznych z bohaterami ze Stumilowego Lasu - przyjemnością. Na matematyce sprzedawaliśmy misie, a na lekcji w-f misie ćwiczyły razem z nami. Był też czas na Kubusiowe małe co nieco.

Uczniowie klasy 1a z misiami Uczniowie klasy 1a z misiami Uczniowie klasy 1a z misiami Uczniowie klasy 1a z misiami Uczniowie klasy 1a z misiami Uczniowie klasy 1a z misiami Uczniowie klasy 1a z misiami Uczniowie klasy 1a z misiami Uczniowie klasy 3a z misiami Uczniowie klasy 3a z misiami Uczniowie klasy 3a z misiami Uczniowie klasy 3a z misiami Uczniowie klasy 3a z misiami Uczniowie klasy 3a z misiami Uczniowie klasy 3a z misiami Uczniowie klasy 3a z misiami Uczniowie klasy 3a z misiami Uczniowie klasy 3a z misiami Uczniowie klasy 3a z misiami Uczniowie klasy 3a z misiami

Powrót do spisu wydarzeń

Uczniowie Jedynki na koncercie

Klasy 4a, 5a i 6a uczestniczyły 17 listopada w koncercie kwartetu smyczkowego w sali koncertowej Miasta Ogrodów. Usłyszeli kilka utworów muzyki klasycznej i rozrywkowej. Współuczestniczyli w tworzeniu rytmu - imitując instrumenty perkusyjne, brali aktywny udział w rozmowie z publicznością prowadzonej przez konferansjera.

Wykonawcy na scenie Uczniowie w sali koncertowej Wykonawcy na scenie Uczniowie w sali koncertowej

Powrót do spisu wydarzeń

11 listopada w Jedynce

W tym roku szkolnym obchody Narodowego Święta Niepodległości obchodziliśmy w formie happeningu. Uczniowie klas starszych (4-8) wspólnie z świetlicą, uroczyście odśpiewali 4 zwrotki "Mazurka Dąbrowskiego", kontynuując trwającą już od kilku lat akcję "Szkoła do Hymnu". Na koniec wszyscy ułożyli biało-czerwoną, żywą flagę.

Uczniowie stoją na podwórzu szkolnym i trzymając w górze kartki tworzą flagę biało-czerwoną Uczniowie stoją na podwórzu szkolnym i w obecności sztandaru śpiewają hymn szkoły Uczniowie stoją na podwórzu szkolnym i trzymając w górze kartki tworzą flagę biało-czerwoną

Powrót do spisu wydarzeń

Teatr 2.1

Wydarzenie teatralne z udziałem uczniów grupy Teatr 2.1

Uczniowie, rodzice oraz nauczyciele naszej szkoły mieli możliwość zobaczenia etiudy teatralnej w wykonaniu aktorów Teatru 2.1. Mały spektakl pt. “Ziuk” zachwycił wszystkich. Niesamowita scenografia, oświetlenie oraz muzyka dały efekt pięknego pokazania zabaw dziecięcych w okresie dzieciństwa Jadwigi i Wandy – córek Marszałka Józefa Piłsudskiego. Artyści pod okiem reżysera i aktora Piotra Janiszewskiego mogli pokazać swoje umiejętności. Wydarzenie bardzo się podobało, gdyż wykonawcy otrzymali gromkie brawa od widowni, a osobistych gratulacji była co niemiara.

Młodzi artyści Jedynki na teatralnej scenie Młodzi artyści Jedynki na teatralnej scenie Młodzi artyści Jedynki na teatralnej scenie Młodzi artyści Jedynki na teatralnej scenie Młodzi artyści Jedynki na teatralnej scenie

Powrót do spisu wydarzeń

Teatr 2.1 - przygotowania do kolejnej premiery

Zanim rozległy się premierowe oklaski i młodzi artyści odczuli na własnej skórze, co to znaczy trema, były tygodnie poważnej pracy, ale i zabawy, prób, żartów i podglądania prawdziwego teatru od kulis. Bo na tym nam zależało – by po raz kolejny połączyć świat szkolnej klasy i świat profesjonalnej sceny. Po sukcesie dwóch poprzednich realizacji – premiery Lisa Witalisa w 2019 roku oraz spektaklu Marysine gąseczki w 2020 r., pojawiły się nowe wyzwania. Korzystając z jubileuszu szkoły (słynna katowicka Jedynka świętuje swoje stulecie) powstał spektakl inspirowany postacią patrona – Józefa Piłsudskiego. Kluczem do przedstawienia stało się dzieciństwo Marszałka i spojrzenie na niego jak na dziecko, którego przyszły charakter kształtuje zabawa, rówieśnicy czy bohaterowie lektur, w których się zaczytywał. Tym razem to nie postaci z bajek, ale historia swoich rówieśników sprzed stupięćdziesięciu laty uruchamia sekwencję scen, nad którymi pracowali młodzi aktorzy.

Dla Teatru Śląskiego robienie premier to codzienność, dla wielu szkół spektakle szkolne także, ale my odważyliśmy się po raz kolejny połączyć te dwa światy i wykorzystać międzypokoleniową energię dzieci i dorosłych. Przeprowadzone zajęcia obejmowały m.in. ćwiczenia ruchowe, zabawy o charakterze integracyjnym, pracę nad tekstem, pracę nad tworzeniem roli, pracę literacką, animację przedmiotów itp.
Wybrani uczniowie pod okiem pedagogów i ekspertów ze świata kultury kontynuowali pracę teatralnej grupy Teatr 2.1 i w ramach dodatkowych zajęć scenicznych przygotowywali na finał profesjonalne przedstawienie, którego premiera miała miejsce na Scenie w Galerii.
Co istotne, nie było żadnych castingów i łowców talentów – byliśmy pewni, że uda się wykorzystać talent każdego dziecka i rozbudzić w nim teatralną wyobraźnię. Oddaliśmy scenę im, młodym twórcom, ale i profesjonalistom, by dzielić się wiedzą. By mogli doświadczać teatru najpełniej jak to tylko możliwe.

ZIUK

Ten, który w przyszłości stał się Naczelnikiem Państwa i zwycięskim Marszałkiem, był kiedyś dzieckiem. Chłopcem, który jak podkreślał, miał sielskie dzieciństwo w towarzystwie licznego rodzeństwa (4 siostry, 5 braci). Małego Piłsudzkiego najbliżsi nazywali Ziukiem zmiękczając na ówczesnej Wileńszczyźnie jego imię (Józef – Józiuk – Ziuk). Ze szkoły Piłsudski wyniósł podobno jak najgorsze wspomnienia ze względu na upokarzające go rusyfikacyjne nauczanie i m.in. zakaz mówienia po polsku, którego nie respektował. Swoje patriotyczne potrzeby realizował w kółku samokształceniowym Spójnia, założonym przez grupę uczniów, do której należał młody Józef wraz z bratem. To była jego szkolna paczka przyjaciół. Z rówieśnikami wydawał ponad to gazetę – gdyby przyszło mu żyć dzisiaj, przypuszczam, że odpowiednikiem tego byłoby prowadzenie bloga. Zaczytywał się też wtedy w Sienkiewiczu – i jak większość młodzieńców pewnie z wypiekami śledził przygody bohaterów Trylogii publikowanej w odcinkach. Czy różniła go ciekawość od dzisiejszych nastolatków czekających na kolejne odcinki ulubionego serialu? Pewnie nie. Rok przed maturą umarła jego matka brutalnie naznaczając wejście w dorosłość. Mało kto już dziś pamięta, że na egzaminie dojrzałości Ziuk otrzymał piątkę z historii (najlepszy stopień) zaś najgorszy z języka rosyjskiego - trójkę.

Nasi młodzi aktorzy na szczęście nie otrzymują ocen za udział w spektaklu – jedynie intensywność braw na premierze jest dla nich informacją, że to co pokazali na scenie, jest cenne i ważne. Są dokładnie na granicy jeszcze dziecięcej zabawy w teatr i już poważnego traktowania siebie na scenie i wobec publiczności. Zanim jednak pójdą w dorosłe życie, będą zmieniać Polskę i świat w skali mikro i makro, pozwólmy im, jak ktoś kiedyś Ziukowi, na czas spędzany w gronie przyjaciół, na zabawę i beztroskę.

Plakat spektaklu z widocznym tytułem Ziuk oraz datę premiery: 22 listopada

Powrót do spisu wydarzeń

Pamiętamy!

Klasa 3a odwiedziła jedną z najważniejszych nekropolii Katowic - cmentarz przy ul. Sienkiewicza. Spoczywa na nim wielu przedstawicieli świata nauki, kultury i sztuki. Uczniowie klasy 3a świetnie sprawdzili się w roli przewodnika.

Uczniowie z wizytą na cmentarzu - wspomnienia ludzi nauki, kultury i sztuki Uczniowie z wizytą na cmentarzu - wspomnienia ludzi nauki, kultury i sztuki Uczniowie z wizytą na cmentarzu - wspomnienia ludzi nauki, kultury i sztuki Uczniowie z wizytą na cmentarzu - wspomnienia ludzi nauki, kultury i sztuki Uczniowie z wizytą na cmentarzu - wspomnienia ludzi nauki, kultury i sztuki Uczniowie z wizytą na cmentarzu - wspomnienia ludzi nauki, kultury i sztuki Uczniowie z wizytą na cmentarzu - wspomnienia ludzi nauki, kultury i sztuki Uczniowie z wizytą na cmentarzu - wspomnienia ludzi nauki, kultury i sztuki Uczniowie z wizytą na cmentarzu - wspomnienia ludzi nauki, kultury i sztuki Uczniowie z wizytą na cmentarzu - wspomnienia ludzi nauki, kultury i sztuki

Powrót do spisu wydarzeń

Konkurs recytatorski Idzie lasem Pani Jesień

4 listopada 2021r. odbył się szkolny konkurs recytatorski Jesień w poezji dziecięcej - Idzie lasem Pani Jesień. Gratulujemy wszystkim recytatorom wspaniałych prezentacji! W XX Międzyszkolnym Konkursie Recytatorskim naszą szkołę będą reprezentowały: klasa I – Kira O., klasa II – Nicole D., klasa III – Alicja B.

Młodzi recytatorzy podczas konkursu Młodzi recytatorzy podczas konkursu Młodzi recytatorzy podczas konkursu Młodzi recytatorzy podczas konkursu Młodzi recytatorzy podczas konkursu Młodzi recytatorzy podczas konkursu Młodzi recytatorzy podczas konkursu Wyniki konkursu

Powrót do spisu wydarzeń

Kolory Jesieni - Pomarańczowy Dzień Dyni w klasie 3a

Uczniowie klasy 3 a ubrali się tego dnia na pomarańczowo, udekorowali klasę i można się było poczuć jak na dyniowej grządce. Mieli okazję zobaczyć co kryje w sobie dynia i co możemy z tym zrobić. W czasie obchodów Dnia Dyni nie mogło zabraknąć dań z dynią w roli głównej. Na stole królowały więc dania w postaci ciasteczek, ciast, babeczek, placuszków przygotowanych przez rodziców. Nie zabrakło również pysznej zupy dyniowej. Radośnie, pomarańczowo i smakowicie było w sali 31!

Pomarańczowy Dzień Dyni w klasie 3a Pomarańczowy Dzień Dyni w klasie 3a Pomarańczowy Dzień Dyni w klasie 3a Pomarańczowy Dzień Dyni w klasie 3a Pomarańczowy Dzień Dyni w klasie 3a Pomarańczowy Dzień Dyni w klasie 3a Pomarańczowy Dzień Dyni w klasie 3a Pomarańczowy Dzień Dyni w klasie 3a

Powrót do spisu wydarzeń

II miejsce Jedynki w szachach w rejonie

W czwartek 28 października uczniowie Jedynki z klas 7-8 w składzie:
Weronika, Patryk, Franciszek, Tymon, Grzegorz
zdobyli II miejsce w zawodach rejonowych Wojewódzkich Igrzysk Młodzieży w Szachach. Nasi szachiści zaprezentowali bardzo wysoki poziom gry. W finałowej rozgrywce stoczyli wyrównane pojedynki z drużyną ze szkoły sportowej z Mysłowic. Gratulujemy i czekamy na kolejne sukcesy.

Uczniowie Jedynki na turnieju rejonowym w Mysłowicach Uczniowie Jedynki na turnieju rejonowym w Mysłowicach Uczniowie Jedynki na turnieju rejonowym w Mysłowicach Uczniowie Jedynki na turnieju rejonowym w Mysłowicach

Powrót do spisu wydarzeń

Miesiąc Dobroci dla Zwierząt - zakończenie akcji

W miesiącu październiku w naszej szkole zawsze myślimy o bezdomnych zwierzętach i staramy się im pomóc. W tym roku Miesiąc Dobroci dla Zwierząt przebiegał pod hasłem zbierania kocyków, ręczników i poduszek dla podopiecznych katowickiego Schroniska dla Zwierząt na ul. Milowickiej.
Zebraliśmy sporą ilość darów, które przekazaliśmy potrzebującym zwierzętom. Zostały one przyjęte z wdzięcznością, otrzymaliśmy podziękowanie. Z pewnością zwierzęta będą miały tej zimy miękkie, przytulne i ciepłe posłania.
Wszystkim darczyńcom, a szczególnie zaangażowanej klasie 3a, DZIĘKUJEMY!
Jednocześnie pragniemy poinformować, że w wybrane weekendy odbywają się w schronisku akcje Daj Pieskom Pobiegać i Kotkom Pomruczeć. Szczegóły na stronie schroniska.  Zachęcamy do udziału.

Akcja przekazywania przez uczniów potrzebnych artykułów dla podopiecznych katowickiego schroniska dla zwierząt Akcja przekazywania przez uczniów potrzebnych artykułów dla podopiecznych katowickiego schroniska dla zwierząt Akcja przekazywania przez uczniów potrzebnych artykułów dla podopiecznych katowickiego schroniska dla zwierząt Akcja przekazywania przez uczniów potrzebnych artykułów dla podopiecznych katowickiego schroniska dla zwierząt Akcja przekazywania przez uczniów potrzebnych artykułów dla podopiecznych katowickiego schroniska dla zwierząt Akcja przekazywania przez uczniów potrzebnych artykułów dla podopiecznych katowickiego schroniska dla zwierząt

Powrót do spisu wydarzeń

Pasowanie pierwszoklasistów

28 października 2021 roku odbyło się uroczyste Pasowanie Pierwszoklasistów. Mali uczniowie po raz pierwszy stanęli na szkolnej scenie - z dużą odwagą zaprezentowali swoje umiejętności recytatorskie i wokalne. Następnie Pierwszoklasiści złożyli uroczyste ślubowanie, a Pani Dyrektor pasowała Ich na uczniów naszej szkoły. W ten sposób stali się pełnoprawnymi uczniami Szkoły Podstawowej nr 1 im. Marszałka Józefa Piłsudskiego w Katowicach.

Pasowanie pierwszoklasistów na uczniów Jedynki Pasowanie pierwszoklasistów na uczniów Jedynki Pasowanie pierwszoklasistów na uczniów Jedynki Pasowanie pierwszoklasistów na uczniów Jedynki Pasowanie pierwszoklasistów na uczniów Jedynki Pasowanie pierwszoklasistów na uczniów Jedynki Pasowanie pierwszoklasistów na uczniów Jedynki

Powrót do spisu wydarzeń

Młodzież Jedynki Mistrzami Katowic w szachach

We wtorek 26 października uczniowie Jedynki brali udział w turnieju szachowym. Startowali w dwóch kategoriach wiekowych - 2009 r. i młodsi oraz 2007-2008 r.
Młodsi szachiści spisali się dobrze - wygrali kilka zaciętych pojedynków, a nawet zaskakiwali przeciwnika szybkimi matami.
Natomiast młodzież z Jedynki zagrała rewelacyjnie i zdobyła Mistrzostwo Katowic. Decydująca, bardzo zacięta rozgrywka dostarczyła ogromnych emocji. To historyczny moment w dziejach naszej szkoły. Gratulujemy pucharu i awansu do turnieju rejonowego, który odbędzie się 28 października w Mysłowicach.

Uczniowie Jedynki na turnieju szachowym o mistrzostwo Katowic Uczniowie Jedynki na turnieju szachowym o mistrzostwo Katowic Uczniowie Jedynki na turnieju szachowym o mistrzostwo Katowic Uczniowie Jedynki na turnieju szachowym o mistrzostwo Katowic Uczniowie Jedynki na turnieju szachowym o mistrzostwo Katowic Uczniowie Jedynki na turnieju szachowym o mistrzostwo Katowic Uczniowie Jedynki na turnieju szachowym o mistrzostwo Katowic Uczniowie Jedynki na turnieju szachowym o mistrzostwo Katowic Uczniowie Jedynki na turnieju szachowym o mistrzostwo Katowic Uczniowie Jedynki na turnieju szachowym o mistrzostwo Katowic Uczniowie Jedynki na turnieju szachowym o mistrzostwo Katowic

Powrót do spisu wydarzeń

Zajęcia w Parku Kościuszki

Uczniowie klasy 3a wybrali się do Parku Kościuszki na zajęcia w terenie. Wzorowo wypełnili wszystkie zadania z fiszki poszukującej. Cieszyli się z pięknej pogody, którą podarowała nam polska złota jesień...

Zdjęcie z zajęć w Parku Kościuszki Zdjęcie z zajęć w Parku Kościuszki Zdjęcie z zajęć w Parku Kościuszki Zdjęcie z zajęć w Parku Kościuszki Zdjęcie z zajęć w Parku Kościuszki Zdjęcie z zajęć w Parku Kościuszki Zdjęcie z zajęć w Parku Kościuszki Zdjęcie z zajęć w Parku Kościuszki

Powrót do spisu wydarzeń

Akcja BohaterON w Jedynce

W tym roku szkolnym uczniowie naszej szkoły przystąpili do ogólnopolskiej kampanii BohaterON – włącz historię!, mającej na celu upamiętnienie i uhonorowanie uczestników Powstania Warszawskiego oraz promocję historii Polski XX wieku. Więcej o kampanii na stronie https://bohateron.pl
W ramach realizowanego projektu w naszej szkole, każdy zainteresowany uczeń ma możliwość wysyłki pocztówki, listu bądź laurki do wybranego Powstańca Warszawskiego (w formie online lub papierowej za pośrednictwem poczty). Wykonane kartki z życzeniami, pocztówki bądź listy zbierane są przez koordynatora szkolnej akcji do 14 listopada 2021r. Biogramy powstańców można znaleźć na stronie https://bohateron.pl/wyslij-kartke/powstancy/
Równolegle wybrane klasy w ramach lekcji historii biorą udział w zajęciach przeprowadzanych na podstawie otrzymanego przez koordynatora pakietu materiałów edukacyjnych - konspektów zajęć dot. Powstania Warszawskiego i edukacji patriotycznej wraz ze specjalnymi materiałami dodatkowymi audio i wideo. Głównym zadaniem uczestników projektu, podzielonych na grupy, jest opracowanie infografiki na temat wylosowanego przez nich zagadnienia.
Uczniowie z dużym zaangażowaniem pracują w grupach na podstawie specjalnie przygotowanego odcinka programu Co za historia poświęconego Powstaniu Warszawskiemu. Efekty ich pracy poznamy już niedługo.

Logo projektu BohaterOn

Powrót do spisu wydarzeń

Multitest matematyczny

Mamy zaszczyt poinformować, że uczniowie z klas IV, VI, VII i VIII naszej szkoły wzięli udział w ogólnopolskim konkursie matematycznym MULTITEST MATEMATYCZNY. Organizatorem konkursu jest Centrum Edukacji Szkolnej, szkolnym organizatorem nauczyciele matematyki.

Konkurs odbył się 19-10-2021 r. w naszej szkole i miał formę testu wielokrotnego wyboru składającego się z 26 pytań. Materiał zawarty w testach uwzględniał wymagania określone w podstawie programowej...

Multitest z matematyki Multitest z matematyki

Powrót do spisu wydarzeń

Światowy Dzień Mycia Rąk

W naszej szkole obchodzony był Światowy Dzień Mycia Rąk

W klasie 1a dzieci utrwaliły zdobyte wcześniej wiadomości dotyczące zarazków i wirusów. Przypomniały sobie również kiedy i jak prawidłowo należy myć ręce. Na koniec zajęć uczniowie sprawdzili swoją wiedzę i otrzymali pamiątkowe dyplomy.

Światowy Dzień Mycia Rąk - plakat Światowy Dzień Mycia Rąk - plakat Światowy Dzień Mycia Rąk - zajęcia w kl. 1a Światowy Dzień Mycia Rąk - zajęcia w kl. 1a Światowy Dzień Mycia Rąk - zajęcia w kl. 1a Światowy Dzień Mycia Rąk - zajęcia w kl. 1a Światowy Dzień Mycia Rąk - zajęcia w kl. 1a Światowy Dzień Mycia Rąk - zajęcia w kl. 1a Światowy Dzień Mycia Rąk - zajęcia w kl. 1a Światowy Dzień Mycia Rąk - zajęcia w kl. 1a

Powrót do spisu wydarzeń

Dzień Edukacji Narodowej - akademia

W czwartek 14 października uczniowie naszej szkoły uświetnili obchody Dnia Edukacji Narodowej poprzez okolicznościowy występ. Dziękujemy!

Akademia z okazji Dnia Edukacji Narodowej Akademia z okazji Dnia Edukacji Narodowej Akademia z okazji Dnia Edukacji Narodowej Akademia z okazji Dnia Edukacji Narodowej Akademia z okazji Dnia Edukacji Narodowej

Powrót do spisu wydarzeń

Światowy Dzień Zwierząt w naszej szkole

KONKURSY:
Mój zwierzak dla klas 4-5
Wyróżnienie: Maja Woźniak kl. 5a
Opis krajowego ssaka chronionego dla klas 6-7
Wyróżnienie : Danuta Wasyl kl. 7b

Wystawa prac w szkole na korytarzu 2 piętra.

4.10. otwiera w naszej szkole tradycyjnie czas dobroci dla zwierząt przy współpracy ze Schroniskiem dla bezdomnych zwierząt w Katowicach przy ul. Milowickiej

Informacja ze schroniska dla zwierząt w Katowicach:

Nasze zapasy koców i ręczników maleją z dnia na dzień, regały powoli świecą pustkami. Dlatego zwracamy się do Was bo wiemy, że możemy na Was liczyć. Jeśli macie zalegające w szafach koce, ręczniki, kołdry syntetyczne, poszewki, poduszki (szczególnie tzw. Jaśki) to podzielcie się nimi z naszymi zwierzakami. Wszelkie tekstylia używane są do wyściełania posłań psów przebywających w budynkach, wykładane nimi są także klatki kotów i szczeniaków. Nasi podopieczni będą Wam niezwykle wdzięczni za każdy nawet mały kocyk czy poduszkę!

Prace uczniów wykonane z okazji Światowego Dnia Zwierząt Prace uczniów wykonane z okazji Światowego Dnia Zwierząt Prace uczniów wykonane z okazji Światowego Dnia Zwierząt Prace uczniów wykonane z okazji Światowego Dnia Zwierząt

Powrót do spisu wydarzeń

Warsztaty muzyczno-taneczne klasy 3a

Uczniowie klasy 3a uczestniczyli w warsztatach muzyczno-tanecznych w Instytucji Kultury im. Krystyny Bochenek - Katowice Miasto Ogrodów. Dzieci wsłuchiwały się w muzykę i uczyły się odpowiednio do niej poruszać. Udało się przygotować układ taneczny do utworu „Canon in D” – J. Pachelbel.

Warsztaty w Instytucji Kultury Katowice Miasto Ogrodów Warsztaty w Instytucji Kultury Katowice Miasto Ogrodów Warsztaty w Instytucji Kultury Katowice Miasto Ogrodów Warsztaty w Instytucji Kultury Katowice Miasto Ogrodów Warsztaty w Instytucji Kultury Katowice Miasto Ogrodów Warsztaty w Instytucji Kultury Katowice Miasto Ogrodów

Powrót do spisu wydarzeń

Szkolne Koło Wolontariatu


Dzień Wolontariusza

💖 Każdego roku - 5 grudnia - na całym świecie obchodzony jest MIĘDZYNARODOWY Dzień Wolontariusza. 💓💓💓
W naszej szkole uczciliśmy to święto podczas lekcji wychowawczych. Wolontariusze Jedynki przygotowali prezentację na temat Czym jest wolontariat?. Były filmy oraz dyskusje o dobroczynności. Podsumowaliśmy i podziękowaliśmy za udział w akcjach wolontariatu w bieżącym roku szkolnym: zbiórkę nakrętek, zbiórkę na schronisko dla zwierząt oraz całoroczną zbiórkę dla niepełnosprawnego Kacpra.
Z okazji tego święta został ogłoszony KONKURS na kartkę z życzeniami dla wszystkich wolontariuszy - zachęcamy do wzięcia udziału, informacja przy wejściu do szkoły oraz u wychowawców, jak również na gazetce SKW - II piętro.
Przy okazji chcieliśmy przedstawić członków Szkolnego Koła Wolontariatu. 💖💖💖
Krótka fotorelacja.
Gazetka Szkolnego Koła Wolontariatu Członkowie Szkolnego Koła Wolontariatu Gazetka Szkolnego Koła Wolontariatu Gazetka Szkolnego Koła Wolontariatu Gazetka Szkolnego Koła Wolontariatu Członkowie Szkolnego Koła Wolontariatu Gazetka Szkolnego Koła Wolontariatu Członkowie Szkolnego Koła Wolontariatu Gazetka Szkolnego Koła Wolontariatu Gazetka Szkolnego Koła Wolontariatu Plakat Międzynarodowego Dnia Wolontariusza

Powrót do spisu wydarzeń


Cegiełki

Szkolne Koło Wolontariatu SP1 w Katowicach ogłasza akcję sprzedaży specjalnych cegiełek. Cały dochód zostanie przekazany, aby pomóc 10-letniemu Kacprowi – podopiecznemu Fundacji Na Rzecz Osób Niewidomych I NiepełnosprawnychPomóż i Ty.

Kacper jest niepełnosprawny – kiedy miał roczek zdiagnozowano u niego dziecięce porażenie mózgowe. Celem akcji jest uzbieranie kwoty 10 000 zł na zakup specjalistycznego oprogramowania i komputera, który pomoże mu w komunikacji, nauce czytania, pisania i mówienia.

Cegiełki dostępne do nabycia za kwotę min. 2zł u członków Koła.

Więcej informacji na temat fundacji oraz akcji na stronie internetowej pod adresem: www.pomozity.org

Jak zwykle na Was liczymy! - SKW

Cegiełki dla Kacpra - ogłoszenie

Powrót do spisu wydarzeń

Uroczyste otwarcie stołówki

W poniedziałek 4 października uroczyście otwarto stołówkę po jej modernizacji. W obecności Pani Dyrektor, Pani Intendent oraz Pani Agnieszki i Iwony z kuchni, przecięcia wstęgi dokonali przedstawiciele klasy pierwszej. W tym ważnym dniu uczniowie z zachwytem i radością spożywali posiłek ciesząc się nowym wystrojem i aranżacją pomieszczenia.

Otwarcie stołówki Otwarcie stołówki Otwarcie stołówki Otwarcie stołówki Otwarcie stołówki

Powrót do spisu wydarzeń

Dzień Chłopaka w Jedynce

Dzień Chłopaka był uroczyście obchodzony w naszej szkole - w klasach i w świetlicy.

w klasie Ia dziewczynki przygotowały dla kolegów małe upominki oraz moc życzeń i uśmiechów. Chłopcy byli bardzo zadowoleni, nie zapomnieli również o dziewczynkach - obdarowali je słodkościami.

W klasie IIIa jak co roku dziewczęta pamiętały o chłopcach. Obdarowały ich ładnie opakowanymi pachnącymi prezentami.

30 września klasa VIa zorganizowała KLASOWY DZIEŃ CHŁOPAKA. Chłopcy otrzymali pomysłowe upominki, między innymi krawaty - super chłopak. Koleżanki przygotowały zabawy i konkursy. Przy słodkich przekąskach i na zabawie miło upłynęła świąteczna lekcja wychowawcza.

Dzień chłopaka w klasie I Dzień chłopaka w klasie I Dzień chłopaka w klasie I Dzień chłopaka w klasie III Dzień chłopaka w klasie III Dzień chłopaka w klasie III Dzień chłopaka w klasie III Dzień chłopaka w klasie VI Dzień chłopaka w klasie VI Dzień chłopaka w klasie VI Dzień chłopaka w klasi VI Dzień chłopaka w klasie VI Dzień chłopaka w świetlicy Dzień chłopaka w świetlicy

Powrót do spisu wydarzeń

Gdy gaśnie pamięć ludzka, dalej mówią kamienie - 13 grudnia 1981 - pamiętamy!

Rozpoczynamy realizację projektu

Nasza szkoła rozpoczęła właśnie realizację projektu, którego głównym celem jest przygotowanie dzieci i młodzieży do świadomego przeżywania 40 rocznicy wprowadzenia w Polsce stanu wojennego. W związku z tym zarówno uczniów, jak i nauczycieli czeka mnóstwo interesujących działań, pierwsze już wkrótce… Zachęcamy całą społeczność szkolną do aktywnego śledzenia naszych przedsięwzięć oraz włączenia się w realizację zadań, przygotowanych przez szkolnego koordynatora w ramach projektu.

Więcej na stronie http://pamiec81.pl

Małgorzata Szkodny – szkolny koordynator projektu

Realizacja projektu Gdy gaśnie pamięć ludzka, dalej mówią kamienie – 13.12.1981 r. – PAMIĘTAMY nadal trwa…

Tym razem, w ramach działań projektowych, uczniowie klasy VIIa z dużym zaangażowaniem przygotowali kącik patriotyczno–historyczny na temat 40. rocznicy wprowadzenia stanu wojennego. Można go zobaczyć w szkolnej izbie tradycji. Serdecznie zapraszamy

Projekt: Gdy gaśnie pamięć ludzka, dalej mówią kamienie - 13 grudnia 1881 - pamiętamy! - kącik patriotyczno-historyczny Projekt: Gdy gaśnie pamięć ludzka, dalej mówią kamienie - 13 grudnia 1881 - pamiętamy! - kącik patriotyczno-historyczny Projekt: Gdy gaśnie pamięć ludzka, dalej mówią kamienie - 13 grudnia 1881 - pamiętamy! - kącik patriotyczno-historyczny Projekt: Gdy gaśnie pamięć ludzka, dalej mówią kamienie - 13 grudnia 1881 - pamiętamy! - kącik patriotyczno-historyczny Projekt: Gdy gaśnie pamięć ludzka, dalej mówią kamienie - 13 grudnia 1881 - pamiętamy! - kącik patriotyczno-historyczny

Wystawa Kopalnia strajkuje...

W ramach realizowanego przez szkołę projektu Gdy gaśnie pamięć ludzka, dalej mówią kamienie – 13.12.1981 r. – Pamiętamy uczniowie klas: szóstej, siódmych i ósmych mieli okazję zapoznać się z wystawą Kopalnia strajkuje… – strajk i pacyfikacja Kopalni Wujek13-16 grudnia 1981 r. Podczas ostatnich dni wróciliśmy myślami do nocy z 12 na 13 grudnia 1981 roku. Rozegrały się wówczas wydarzenia, które na zawsze zapisały się na kartach historii naszej ojczyzny, historii, o której musimy pamiętać.

Wystawa, przygotowana przez Śląskie Centrum Wolności i Solidarności zawiera informację o kryzysie, który nastąpił w PRL na przełomie lat 70. i 80, opisuje powstanie związków zawodowych, karnawał Solidarności, wprowadzenie stanu wojennego, odblokowywanie zakładów pracy strajkujących na terenie województwa katowickiego, pacyfikację Kopalni Wujek. Każdemu z zastrzelonych dziewięciu górników poświęcono osobną tablicę. Na tablicy podsumowującej wystawę przypomniano kolejne procesy funkcjonariuszy plutonu specjalnego ZOMO, którzy w końcu zostali skazani.

Zwiedzanie przez uczniów wystawy Kopalnia strajkuje Zwiedzanie przez uczniów wystawy Kopalnia strajkuje Zwiedzanie przez uczniów wystawy Kopalnia strajkuje Zwiedzanie przez uczniów wystawy Kopalnia strajkuje Zwiedzanie przez uczniów wystawy Kopalnia strajkuje Zwiedzanie przez uczniów wystawy Kopalnia strajkuje Zwiedzanie przez uczniów wystawy Kopalnia strajkuje Zwiedzanie przez uczniów wystawy Kopalnia strajkuje Zwiedzanie przez uczniów wystawy Kopalnia strajkuje Zwiedzanie przez uczniów wystawy Kopalnia strajkuje

Nie zabierajcie Mamy – projekcja filmowa

Dnia 22 października 2021 r. w naszej szkole odbył się pokaz filmu dokumentalnego Nie zabierajcie Mamy przedstawiającego nieopowiedzianą do tej pory historię działaczek Solidarności – kobiet aresztowanych i internowanych w trakcie trwania stanu wojennego w Polsce.
Wzięli w nim udział uczniowie klas siódmych i ósmych w ramach realizowanego przez szkołę projektu Gdy gaśnie pamięć ludzka, dalej mówią kamienie – 13.12.1981 r. – Pamiętamy. Szczególne zainteresowanie wśród wzbudziły umieszczone w nim wspomnienia dzieci, które były naocznymi świadkami aresztowania swoich matek, pokazując tym samym, jak wielkie piętno wywarły tamte wydarzenia na ich dalsze życie.

Projekcja filmu pt. Nie zabierajcie Mamy Projekcja filmu pt. Nie zabierajcie Mamy Projekcja filmu pt. Nie zabierajcie Mamy Projekcja filmu pt. Nie zabierajcie Mamy Projekcja filmu pt. Nie zabierajcie Mamy

Powrót do spisu wydarzeń

Akcja Wirusoochrona

Nasza szkoła przystąpiła do wojewódzkiej akcji WIRUSOOCHRONA. Uczniowie klas I-III wezmą udział w zajęciach, na których poznają zasady higieny osobistej, a szczególnie zasady mycia rąk oraz zalety aktywności fizycznej i zdrowego odżywiania. Akcja zakończy się 15 października 2021 - to dzień, w którym obchodzić będziemy Światowy Dzień Mycia Rąk.

Akcja Wirusoochrona w Jedynce Akcja Wirusoochrona w Jedynce Akcja Wirusoochrona w Jedynce

Powrót do spisu wydarzeń

Wycieczka do Śląskiego Ogrodu Zoologicznego

Klasa 3a odwiedziła chorzowskie ZOO. Utrwaliliśmy wiadomości o wielu dzikich zwierzętach. Wesoło było w Dolinie Dinozaurów. Zdobyliśmy sprawność - przyjaciel ZOO.

Wycieczka klasy 3a do zoo Wycieczka klasy 3a do zoo Wycieczka klasy 3a do zoo Wycieczka klasy 3a do zoo Wycieczka klasy 3a do zoo Wycieczka klasy 3a do zoo Wycieczka klasy 3a do zoo Wycieczka klasy 3a do zoo

Powrót do spisu wydarzeń

Sprzątanie świata

Jako szkoła jesteśmy zarejestrowani w Fundacji "Nasza Ziemia" i dołączamy do 28 Akcji SPRZĄTANIE ŚWIATA - POLSKA. Ze względu na trwająca pandemię nie wychodzimy w teren w celu zbierania odpadów w ramach zajęć szkolnych czy pozaszkolnych. W piątek (17.09.) odbyły się jednak we wszystkich klasach 1-8 lekcje ekologiczne nt. segregacji śmieci i konieczności redukowania ilości wytwarzanych odpadów. Uczniowie dyskutowali, oglądali filmy, poszukiwali rozwiązań. Dzieci z klas 4-8 przygotowały również plakaty z okazji 28 Akcji Sprzątania Świata - Polska. Wystawa prac na korytarzu szkolnym - 2 piętro.

Akcja Sprzątanie Świata realizowana w SP 1 Akcja Sprzątanie Świata realizowana w SP 1 Akcja Sprzątanie Świata realizowana w SP 1 Akcja Sprzątanie Świata realizowana w SP 1 Akcja Sprzątanie Świata realizowana w SP 1 Akcja Sprzątanie Świata realizowana w SP 1 Akcja Sprzątanie Świata realizowana w SP 1 Akcja Sprzątanie Świata realizowana w SP 1 Akcja Sprzątanie Świata realizowana w SP 1 - certyfikat

Film ekologiczny dla klas 1-3

Film ekologiczny dla klas 1-3

Film ekologiczny dla klas 4-8


Powrót do spisu wydarzeń

W Bukownie jak zwykle cudownie

Klasa 3a wybrała się do lasu do Bukowna. Dopisała nam słoneczna pogoda i humory. Było wiele atrakcji: zajęcia przyrodnicze, ognisko i pieczenie kiełbasek, stacyjki sprawnościowe na leśnej polanie, przeciąganie liny, a za podchody - lody. Wspaniała zabawa na górze piachu nad rzeką Sztołą przyniosła nam najwięcej radości!

Wycieczka klasy 3a do Bukowna Wycieczka klasy 3a do Bukowna Wycieczka klasy 3a do Bukowna Wycieczka klasy 3a do Bukowna Wycieczka klasy 3a do Bukowna Wycieczka klasy 3a do Bukowna Wycieczka klasy 3a do Bukowna Wycieczka klasy 3a do Bukowna Wycieczka klasy 3a do Bukowna

Powrót do spisu wydarzeń

Mistrzynie w Jedynce

13 września uczennice z klas 7 i 8 brały udział w wydarzeniu „Mistrzynie w Szkołach 2021”. Organizatorem eventu była Fundacja Otylii Jędrzejczak i Urząd Miasta Katowice. W trakcie spotkania dziewczęta uczestniczyły w lekcji WF fitness z Mistrzyniami (Otylia Jędrzejczak - pływaczka, Joanna Zillmann – wioślarka, Joanna Jędrzejczyk – zawodniczka MMA, Karolina Naja – kajakarka, Anna Puławska – kajakarka) oraz w rozmowie motywacyjnej – „Krok w przód w realizacji swoich celów i marzeń”. Na zakończenie była możliwość zrobienia pamiątkowego zdjęcia oraz zdobycia autografu.

Spotkanie uczniów Jedynki z Mistrzyniami Spotkanie uczniów Jedynki z Mistrzyniami Spotkanie uczniów Jedynki z Mistrzyniami Spotkanie uczniów Jedynki z Mistrzyniami Spotkanie uczniów Jedynki z Mistrzyniami Spotkanie uczniów Jedynki z Mistrzyniami Spotkanie uczniów Jedynki z Mistrzyniami Spotkanie uczniów Jedynki z Mistrzyniami

Powrót do spisu wydarzeń

Wycieczka do Olsztyna

W dniach 9-10 września 2021 r. uczniowie klas siódmych pod opieką wychowawców uczestniczyli w dwudniowej wycieczce na Jurę Krakowsko-częstochowską. Międzynarodowe Miasteczko Edukacji Ekologicznej zapewniło profesjonalną obsługę wyjazdu, za co serdecznie dziękujemy.
Podczas pobytu w ośrodku „Jurajski Olsztyn” uczniowie mieli możliwość:

  • poszukiwania skalnych minerałów w pobliskim kamieniołomie, ‌
  • przewędrować fragment Szlaku Orlich Gniazd, ‌
  • zwiedzić urokliwe miasteczko Olsztyn w ciągu dnia i nocy, ‌
  • poznać historię Zamku podczas nocnego zwiedzania jego ruin, ‌
  • poznać prehistorię regionu podczas seansu filmowego, ‌
  • podziwiać uroki Jaskini Niedźwiedziej, ‌
  • skorzystać z bogatego zaplecza sportowego i rekreacyjnego obiektu hotelowego.

W drodze powrotnej uczniowie dzielili się wrażeniami, śpiewali piosenki, opowiadali o swoich pasjach i zainteresowaniach. Podczas całego wyjazdu byli naprawdę bardzo dzielni i zdyscyplinowani. Jesteśmy z nich dumni, bo godnie reprezentowali naszą szkołę.

Wycieczka szkolna do Olsztyna Wycieczka szkolna do Olsztyna Wycieczka szkolna do Olsztyna Wycieczka szkolna do Olsztyna Wycieczka szkolna do Olsztyna Wycieczka szkolna do Olsztyna Wycieczka szkolna do Olsztyna Wycieczka szkolna do Olsztyna Wycieczka szkolna do Olsztyna Wycieczka szkolna do Olsztyna Wycieczka szkolna do Olsztyna Wycieczka szkolna do Olsztyna Wycieczka szkolna do Olsztyna Wycieczka szkolna do Olsztyna Wycieczka szkolna do Olsztyna Wycieczka szkolna do Olsztyna Wycieczka szkolna do Olsztyna Wycieczka szkolna do Olsztyna Wycieczka szkolna do Olsztyna Wycieczka szkolna do Olsztyna Wycieczka szkolna do Olsztyna Wycieczka szkolna do Olsztyna Wycieczka szkolna do Olsztyna Wycieczka szkolna do Olsztyna Wycieczka szkolna do Olsztyna Wycieczka szkolna do Olsztyna Wycieczka szkolna do Olsztyna Wycieczka szkolna do Olsztyna

Powrót do spisu wydarzeń

Rozpoczęcie roku szkolnego

Dzisiaj powitaliśmy nowy rok szkolny! Uroczysta inauguracja została rozpoczęta przemową Pani Dyrektor Iwony Brzezińskiej, a następnie mieliśmy okazję zobaczyć piękne występy naszych uczniów. Ciągle jeszcze w nieco okrojonym składzie - bo bezpieczeństwo epidemiologiczne przede wszystkim - cieszyliśmy się powrotem do szkoły i oczywiście powitaniem pierwszaków! Wszystkim uczniom życzymy samych sukcesów

Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego

Powrót do spisu wydarzeń