Kończymy Dni Bezpiecznego Internetu propozycjami filmów o bezpieczeństwie w sieci. Internet to bogaty świat wiedzy i rozrywki, ale również wielu zagrożeń. Warto wspierać się wzajemnie w rodzinie w dobrym i bezpiecznym korzystaniu z komputera i smartfona.
Filmy "Owce w sieci!" poświęcone są zagadnieniom bezpieczeństwa dzieci w Internecie. Przygody bohaterów kreskówek mają na celu zwrócenie uwagi dzieciom na zagrożenia w Internecie.
Zobacz pozostałe filmy. Przejdź na stronę projektu Saferinternet...
Program "3... 2... 1... Internet!" poświęcony jest bezpieczeństwu dzieci w Internecie. Przygody bohaterów kreskówek komentowane są przez Krzysztofa Hołowczyca.
Zobacz pozostałe filmy. Przejdź na stronę projektu Saferinternet...
Poważne tematy dla młodzieży. Wirtualne przygody mogą skończyć się rzeczywistymi problemami. Używaj mądrze Internetu.
Zobacz pozostałe filmy. Przejdź na stronę projektu Saferinternet...
Proponujemy dzisiaj zastanowić się nad naszą aktywnością w sieci w kontekście powszechnego zjawiska FOMO - "Fear Of Missing Out" czyli strachu przed pominięciem czegoś ważnego. Jest to potrzeba bycia stale na bieżąco. Objawia się to m.in. poprzez nerwowe reakcje na brak dostępu do internetu, notoryczne zerkanie i odświeżanie mediów społecznościowych, maila, newsów. Takie uzależnienie jest szkodliwe dla naszego układu nerwowego i może mieć szerokie konsekwencje dla jakości naszego życia.
Przeczytaj broszurę informacyjną na ten temat.Dzisiaj zachęcamy dorosłych, dzieci i młodzież do rozmowy o tym, co można robić w Internecie, a także o szansach i zagrożeniach korzystania z sieci.
Co można robić w Internecie?
Kampania #bezpresji: Nie bądź więźniem świata online i mediów społecznościowych – wyloguj się czasem i wróć do rzeczywistości!
Dzisiaj zachęcamy do obejrzenia krótkich filmów mówiących o szacunku i braku szacunku w sieci... Razem twórzmy bezpieczny i przyjazny Internet.
Szanuj innych. Komentuj tak, aby nie krzywdzić...
Szanuj innych. Zamiast obrażać, zyskaj przyjaciela...
Na początek zachęcamy: zobacz nasze plakaty i przeczytaj zasady antyhejtowe