Informacje dla rodziców

Spotkanie Rodziców przyszłorocznych Pierwszoklasistów 📣

Serdecznie zapraszamy Rodziców przyszłorocznych Pierwszoklasistów na spotkanie organizacyjne, które odbędzie się dnia 14 czerwca o godz. 17:00 w auli szkoklnej.

Zaproszenie dla rodziców przyszłorocznych pierwszoklasistów

Numer konta Rady Rodziców

Bank PKO BP
48 1020 2313 0000 3102 1063 0178

Wsparcie psychologiczne dla uczniów, rodziców i nauczycieli

W ramach Programu Wsparcia Psychologiczno-Pedagogicznego zarówno uczniowie, rodzice, jak i nauczyciele mogą skorzystać z indywidualnych bezpłatnych konsultacji ze specjalistami.
Wsparcie ma charakter indywidualnych spotkań ze specjalistą w formie online.
Adres platformy: https://pwpp.uksw.edu.pl/

Przeczytaj broszurę informacyjną. Kliknij, aby przeczytać o projekcie!

Baner projektu: Wsparcie psychologiczne

Spotkanie rodziców przyszłorocznych pierwszoklasistów

Serdecznie zapraszamy rodziców przyszłorocznych pierwszoklasistów na spotkanie informacyjno – organizacyjne, które odbędzie się dnia 14 czerwca (wtorek) w sali 31 o godz. 17:00.

Zaproszenie

Rekrutacja uzupełniająca na rok szkolny 2022/2023

Przypominam, że w dniach 9.05. do 26.05.2022 można składać wnioski o przyjęcie dziecka do poza obwodowej szkoły (dotyczy dzieci mieszkających poza rejonem naszej szkoły) oraz dokonać zgłoszenia dzieci z obwodu szkoły (dotyczy dzieci, których rodzice nie dokonali tego w terminie podstawowym). Szczegółowe informacje są dostępne tutaj

Ewa Podemska pedagog szkolny/przewodniczaca komisji rekrutacyjnej

Świadomość Procentuje - harmonogram szkoleń w maju i czerwcu

Przed nami kolejne interesujące szkolenia. Eksperci poruszą niezwykle ciekawe i inspirujące tematy, takie jak samorozwój, budowanie własnego potencjału czy samoakceptacji.
Program obejmuje nie tylko rozwój dzieci i młodzieży, odbędą się również zajęcia dedykowane dla nauczycieli, rodziców i opiekunów.

Zobacz harmonogram spotkań wraz z informacją dotyczącą logowania.

Rekrutacja na rok szkolny 2022/2023

Szanowni Państwo, rodzice uczniów klasy pierwszej w roku szkolnym 2022/2023. Przypominamy, że 21 marca 2022 rusza termin rekrutacji dla dzieci zamieszkałych w obwodzie naszej szkoły. W tym celu udostępniamy link do rekrutacji elektronicznej, którą w tym roku obsługuje firma Vulcan.

Link do rekrutacji: http://katowice.podstawowe.vnabor.pl/

Zgłoszenie będzie należało wydrukować z systemu elektronicznego, opatrzyć podpisami obojga rodziców/opiekunów prawnych i złożyć w placówce w terminie od 21 marca 2022 r. do 08 kwietnia 2022r.
W razie watpliwosci zapraszamy do kontaktu telefonicznego z sekretariatem szkoły lub pedagogiem szkolnym.

Ewa Podemska pedagog szkolny/przewodniczaca komisji rekrutacyjnej


Zachęcamy rodziców/opiekunów prawnych przyszłorocznych pierwszoklasistów do zapoznania się dokumentami związanymi z rekrutacją.
Przejdź do strony Dokumenty

Nastolatki w wirtualnym tunelu i Dzieci w wirtualnej sieci

Publikacje dla rodziców.
Zapraszamy do lektury broszur opracowanych przez Fundację Edukacji Zdrowotnej i Psychoterapii w Poznaniu

Dzieci w wirtualnej sieci - okładka broszury Nastolatki w wirtualnym tunelu - okładka broszury

Świadomość Procentuje - cykl szkoleń

Wzorem roku ubiegłego nasza szkoła bierze udział w II edycji bezpłatnego programu Świadomość Procentuje organizowanego przez Fundację World Healthy Living Foundation. Projekt ma na celu edukację i wsparcie nowego pokolenia w zakresie zdrowia mentalnego i fizycznego. Eksperci poruszą niezwykle ciekawe i inspirujące tematy, takie jak samorozwój, budowanie własnego potencjału czy samoakceptacji.
Program obejmuje nie tylko rozwój dzieci i młodzieży, odbędą się również zajęcia dedykowane dla nauczycieli, rodziców i opiekunów.

Realizacja programu rozpocznie się w marcu 2022 i odbędzie się w pełni online.
Zobacz harmonogram spotkań wraz z linkami do rejestracji na poszczególne szkolenia.
Zobacz opis poszczególnych zajęć
Każda z osób dokonuje rejestracji indywidualnie a następnie automatycznie otrzymuje link do spotkania.
Zobacz instrukcję logowania dla rodziców.

Plakat projektu

Forum Przeciw Depresji

W trosce o kondycję zdrowia psychicznego dzieci i młodzieży rusza XVI edycja ogólnopolskiej kampanii społeczno-edukacyjnej Forum Przeciw Depresji, której hasłem przewodnim jest NASTOLETNIA DEPRESJA. ŻYCIE W TRYBIE ONLINE/OFFLINE – nie pozwól dziecku wylogować się z życia.

Podobnie jak w poprzednim roku tematem przewodnim będzie prewencja kryzysów u dzieci i młodzieży. Celem kampanii Forum Przeciw Depresji jest budowanie świadomości społecznej nt. depresji jako poważnej choroby, wymagającej wsparcia specjalisty oraz realna pomoc na rzecz osób chorych na depresję.
Działania w ramach kampanii są odpowiedzią na bieżące potrzeby, wynikające z trwającej pandemii oraz przeniesienia w znacznej mierze życia zawodowego i edukacji w tryb zdalny czy hybrydowy, przez co wiele osób czuje się samotnych i przytłoczonych.

  1. W marcu zostanie uruchomiony cykl szkoleń online dla rodziców:
    • Moje dziecko jest w kryzysie? Jak rozpoznać i skutecznie wspierać?
    • Jak współpracować ze szkołą na rzecz dziecka z depresją?
  2. 27.02.2022 odbyło się szkolenie online, którego nagranie można obejrzeć na YouTube - https://www.youtube.com/watch?v=r4xOlM6bLkA
  3. Uruchomiono BEZPŁATNE KONSULTACJE ONLINE WE WSPÓŁPRACY ZE SPECJALISTAMI PLATFORMY ŻYCIE WARTE JEST ROZMOWY. Specjalny dyżur telefoniczny w dniach 28.02-25.03.2022 r. w godzinach 16:00-20:00 dedykowany rodzicom, nauczycielom i specjalistom pracującym z  dziećmi i nastolatkami borykającymi się z kryzysem emocjonalnym, depresją, myślami samobójczymi.
    Nr telefonu: 22 300 52 75
  4. Przez cały rok działa strona internetowa www.forumprzeciwdepresji.pl oraz fanpage na Facebooku www.facebook/forumprzeciwdepresji, gdzie na bieżąco umieszczane są wszelkie informacje o Kampanii.

mLegitymacje

Drodzy Rodzice oraz Uczniowie!
Z ogromną przyjemnością mam zaszczyt poinformować Was, że szkoła przystąpiła do programu mLegitymacja. Poniżej został umieszczony regulamin usługi w aplikacji mObywatel, oraz wniosek o wydanie mLegitymacji, który należy wypełnić i dostarczyć do sekretariatu szkoły. Do wniosku należy dołączyć zdjęcie w rozmiarze nieprzekraczającym 5MB w formacie JPEG lub JPG. Plik ten należy wysłać na e-mail: mlegitymacjespnr1katowice@op.pl
Wnioski oraz załączniki ze zdjęciami (wysłanymi na e-mail do tego przeznaczony) proszę dostarczać do Sekretariatu Szkoły od 08.11.2021r.

z poważaniem
Iwona Brzezińska
Dyrektor Szkoły"

Przeczytaj regulamin

Pobierz wniosek o wydanie mLegitymacji w formacie docx

Pobierz wniosek o wydanie mLegitymacji w formacie pdf