Szkoła Podstawowa nr 1 w Katowicach

Archiwum: rok szkolny 2021/2022

Akcja Lato w mieście 🌞

Po raz kolejny nasza szkoła zorganizowała wakacyjne zajęcia dla dzieci. Pomimo pogody, która zmieniała się bez ostrzeżenia, dzieci świetnie się bawiły. Spędzały czas na świeżym powietrzu oraz korzystały z katowickich atrakcji m.in. były w sali zabaw Koko planeta łobuziaka czy w Multikinie.

Przejdź na stronę Wydarzenia Jedynki i zobacz relację.

Dzieci na półkoloniach w Jedynce

Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Katowicach poszukuje kandydatów do pełnienia funkcji rodziny zastępczej.

Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Katowicach, będący organizatorem rDzieodzinnej pieczy zastępczej poszukuje kandydatów do pełnienia funkcji rodziny zastępczej. W rodzinnych formach pieczy zastępczej przebywają dzieci, które z różnych względów znalazły się w trudnej sytuacji życiowej i nie mogą pozostawać pod opieką rodziców. Każde dziecko pragnie domu i rodziny, która da wsparcie i poczucie bezpieczeństwa, doceni i wytłumaczy. Jednak nie każde dziecko ma tyle szczęścia, by móc wzrastać w takich warunkach. Niestety na terenie naszego miasta wciąż brakuje rodzin zastępczych gotowych przyjąć pod opiekę dzieci tego potrzebujące.

Kliknij, aby dowiedzieć się więcej...

Życzenia na wakacje

Po dziesięciu miesiącach nauki i szkolnych przygód nadszedł czas wakacji.
Życzymy wszystkim Uczniom i Rodzinom Uczniów oraz Pracownikom Szkoły dobrego wypoczynku, bezpieczeństwa, zdrowia oraz wielu słonecznych chwil spędzonych w gronie rodziny i przyjaciół.

Plaża i morze

Dzieje się w świetlicy szkolnej...- kronika cz. 18

Plakaty: postacie z bajek, Kwiaty dla mamy, Moja mama, Leśne ptaki oraz kwiaty. Zajęcia z twórczego myślenia. Leśne świetlicowe sowy, Dzień Podróżnika, Dzień Przyjaciela. Plakaty wakacyjne, podswumowanie pracy w roku szkolnym 2021/2022.

Przejdź na stronę świetlicy i zobacz, co w niej robimy...

Leśne ptaki oraz kwiaty

Podsumowanie konkursów miejskich zorganizowanych w ramach programu Bezpieczne dziecko - przyjaciel Sznupka. Bezpieczny nastolatek. 🦸

W etapie miejskim konkursu uczennica klasy 6a SARA MUSIK zajęła I miejsce za najbardziej kreatywny pomysł na grę edukacyjną.

Przejdź na stronę Wydarzenia Jedynki i zobacz podsumowanie.

Gra planszowa Sary

Zakończenie roku szkolnego

Uroczyste zakończenie roku szkolnego odbędzie się 24.06.2022 r. w auli szkolnej w następujących godzinach:
klasy 1-3 godz. 9.00
klasy 4 - 7 godz.10.00
klasy 8 godz.11.00

Tego dnia o godzinie 8.00 odbędzie się msza na zakończenie roku szkolnego 2021/2022.

Certyfikat za zrealizowanie zadań w ramach akcji Gdy gaśnie pamięć ludzka, dalej mówią kamienie - 13 grudnia 1981 - pamiętamy!

Przejdź na stronę Projekty lub Wydarzenia.

Certyfikat za zrealizowanie zadań w ramach akcji: Gdy gaśnie pamięć ludzka, dalej mówią kamienie - 13 grudnia 1981 - pamiętamy!

Klasa 7a w Krakowie 🏙

Dnia 3 czerwca 2022 r. klasa 7a wraz z wychowawcą i opiekunami wyjechała na wycieczkę szkolną do Krakowa. Pierwszym punktem programu był spacer traktem królewskim przez Rynek Główny na Wzgórze Wawelskie. Zobaczyliśmy najsłynniejsze krakowskie zabytki, takie jak Barbakan, Sukiennice czy Kościół Mariacki...

Przejdź na stronę Wydarzenia Jedynki i zobacz relację.

Zdjęcie uczniów w Krakowie

Wsparcie psychologiczne dla uczniów, rodziców i nauczycieli

W ramach Programu Wsparcia Psychologiczno-Pedagogicznego zarówno uczniowie, rodzice, jak i nauczyciele mogą skorzystać z indywidualnych bezpłatnych konsultacji ze specjalistami.

Przejdź na stronę Dla rodziców lub Dla uczniów.

Krakowskie ABC 🏰

Uczniowie klasy 3a Dzień Dziecka spędzili w słonecznym Krakowie. Piękne legendy wprowadziły nas w krakowskie klimaty. Rynek Starego Miasta, przejście traktem królewskim, rejs po Wiśle, spotkanie ze smokiem wawelskim, hejnał z wieży mariackiej, pamiątki zakupione w Sukiennicach - to te najważniejsze punkty naszej wycieczki.
Duże wrażenie wywarła na nas Kaplica Zygmuntowska oraz znajdujące się w niej groby dawnych władców Polski. Zatrzymaliśmy się na chwilę przy grobie Marszałka Józefa Piłsudskiego - patrona naszej szkoły.

Przejdź na stronę Wydarzenia Jedynki i zobacz relację.

Zdjęcie uczniów w Krakowie

Wycieczka klasy 1a do Śląskiego Ogrodu Zoologicznego 🦓

Z okazji Dnia Dziecka klasa IA wybrała się do Śląskiego Ogrodu Zoologicznego, gdzie spotkała wiele ciekawych zwierząt, ale również miała czas na wspaniałą zabawę.

Przejdź na stronę Wydarzenia Jedynki.

Zdjęcia uczniów w ZOO

Dzień Dziecka 🧒

Najcenniejszym efektem, który mogą osiągnąć rodzice, mądrze wspierając rozwój dziecka, jest jego postawa życiowa cechująca się wiarą w siebie i optymizmem, otwartością i życzliwością, chęcią poznawania świata i entuzjazmem.

I. Koźmińska, E. Olszewska: Wychowanie przez czytanie


Z okazji Dnia Dziecka życzymy wszystkim dzieciom - tym mniejszm i tym już całkiem dużym - bezgranicznej miłości, radości na pęczki, wielu pięknych chwil spędzanych z bliskimi.

Zdjęcie uśmiechniętych dzieci - chłopca i dziewczynki

Ogólnopolski konkurs Ekoplaneta 🌍

Uczniowie kl 7a,7b i 8a wzięli udział w Ogólnopolskim Konkursie Ekologicznym Ekoplaneta. Najlepszy wynik, dyplom i drobny upominek książkowy otrzymał Aleks Pawlak z kl 8a. Gratulacje!

Przejdź na stronę Wydarzenia Jedynki.

Zdjęcie dyplomów

Szanowni Rodzice przyszłorocznych pierwszoklasistów!

Serdecznie zapraszamy rodziców przyszłorocznych pierwszoklasistów na spotkanie informacyjno – organizacyjne, które odbędzie się dnia 14 czerwca (wtorek) w sali 31 o godz. 17:00.

Zapraszamy na stronę Dla Rodziców.

Dzień Mamy

Z okazji dzisiejszego święta składamy wszystkim Mamom serdeczne życzenia szczęścia, pogody ducha i radości z wychowywania dzieci oraz przeżywania wielu miłych, wspólnych chwil.

Zdjęcie mamy czytającej dziecku Zdjęcie mamy i dziecka dmuchających bańki mydlane

Koncert w szkole muzycznej 🎵

W poniedziałek 23 maja ucziowie klas: IV, V i VI uczestniczyli w koncercie, który odbył się w Państwowej Szkole Muzycznej I i II stopnia im. M. Karłowicza w Katowicach.

Przejdź na stronę Wydarzenia Jedynki.

Zdjęcie z sali koncertowej

Uwaga Ósmoklasiści! Rekrutacja do szkół ponadpodstawowych...

Przypominamy, że ruszył już system rekrutacji do szkół średnich. Przed ósmoklasistami pierwsze trudne wybory, które niejednokrotnie będą miały wspływ na dalsze lata życia.

Przejdź na stronę Dla uczniów i dowiedz się więcej...

Dzieje się w świetlicy szkolnej...- kronika cz. 17

Plakaty: Wiosna budzi się do życia. Prace sensoryczne - malowanie na ozdobnym papierze ściernym. Dzień Strażaka. Dzień Tańca. Dzień Podróżnika. Dzień Kosmosu. Bezpieczne wakacje - kredą malowane.

Przejdź na stronę świetlicy i zobacz, co w niej robimy...

Prace sensoryczne na papierze ściernym

Skoki do wody 🌊 - sukces naszej uczennicy! 🏅

15 maja 2022r. odbyły się w Warszawie zawody Grand Prix Polski w Skokach do Wody. Nasza uczennica Mishel Hlukhova 🇺🇦 zajęła 2 i 5 miejsce w swojej kategorii wiekowej. Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów! 😀

Przejdź na stronę Wydarzenia Jedynki.

Świadomość Procentuje - harmonogram szkoleń w maju i czerwcu

Przed nami kolejne interesujące szkolenia. Eksperci poruszą niezwykle ciekawe i inspirujące tematy, takie jak samorozwój, budowanie własnego potencjału czy samoakceptacji.
Program obejmuje nie tylko rozwój dzieci i młodzieży, odbędą się również zajęcia dedykowane dla nauczycieli, rodziców i opiekunów.

Przejdź na stronę Dla rodziców i zobacz harmonogram spotkań.

Szkolenia na Internetowej Platformie Specjalistyczno-Doradczej

Szkolenia online (w miesiącu maju) na Internetowej Platformie Specjalistyczno-Doradczej dla uczniów/rodziców/nauczycieli. Nowością są szkolenia prowadzone przez ukraińskich psychologów.

Przejdź na stronę Dla rodziców lub Szkolenia dla uczniów.

Rekrutacja uzupełniająca na rok szkolny 2022/2023

Przypominam, że w dniach 9.05. do 26.05.2022 można składać wnioski o przyjęcie dziecka do poza obwodowej szkoły (dotyczy dzieci mieszkających poza rejonem naszej szkoły) oraz dokonać zgłoszenia dzieci z obwodu szkoły (dotyczy dzieci, których rodzice nie dokonali tego w terminie podstawowym).

Ewa Podemska pedagog szkolny/przewodniczaca komisji rekrutacyjnej

Przejdź do strony Dla rodziców i dowiedz się więcej...

informacja

Mistrzostwo Katowic w Piłce Ręcznej 🏆

27 kwietnia w ramach Mistrzostw Katowic Szkół Podstawowych rozegrany został Finał Piłki Ręcznej chłopców.
Z wielką radością informujemy, że chłopcy z naszej szkoły zostali Mistrzami Katowic w Piłce Ręcznej Szkół Podstawowych...

Przejdź na stronę Wydarzenia Jedynki, aby dowiedzieć się więcej...

Uczniowie podczas turnieju

Zakładowy Fundusz Świadczeń Socjalnych

Komisja Socjalna informuje, że wnioski o przyznanie dofinansowania wypoczynku urlopowego z ZFŚS (wczasy pod gruszą) należy złożyć do 20 maja 2022 r. w wyznaczonym miejscu przy portierni szkoły lub przesłać pocztą.

Przejdź na stronę Dokumenty, aby dowiedzieć się więcej...

Informacja o dofinanoswaniu z ZFŚS

Dni Ziemi w Jedynce

Dni Ziemi 20-22.04.22. Podsumowanie zbiórki zużytych baterii (ranking), wystawa plakatów ekologicznych Mniej znaczy więcej, projekt Ziemia - praca plastyczno-ekologiczna, filmy i prezentacje ekologiczne (dyskusja). W tych dniach cała społeczność szkolna ubierała się w kolorach Ziemi (brąz, niebieski, zielony).

Przejdź na stronę Wydarzenia Jedynki, aby dowiedzieć się więcej...

Zdjęcie z klasowego świętowania

Życzenia z okazji Świąt Wielkanocnych

Obraz: Ostatnia wieczerza

Krzysztof R. Jaśkiewicz

Wielkanoc.
Święto tych, którzy mają nadzieję,
tych, którzy nie lękają się nocy,
i tych, co wierzą, że przed śmiercią
skutecznie chroni
miłość.


Z okazji nadchodzących Świąt Wielkanocnych życzymy zdrowia, pogody ducha, radości i nadziei.
Niech ten wyjątkowy czas przepełniony będzie miłością, życzliwością, serdecznością.
Błogosławionych Świąt.

W imieniu społeczności
Szkoły Podstawowej
im. Marszałka Józefa Piłsudskiego nr 1
w Katowicach
Dyrektor, Iwona Brzezińska

Pisanki wielkanocne w koszyku

Telefon Wsparcia - телефонну освітню та терапевтичну підтримку

Fundacja IN CORPORE uruchomiła telefon Wsparcia edukacyjno-terapeutycznego dla dzieci i młodzieży ukraińskich. Od poniedziałku do piątku w godzinach 8-20 pełni dyżur psycholog mówiący w języku ukraińskim.
tel: 538 181 326

Фонд IN CORPORE запустив телефонну освітню та терапевтичну підтримку для українських дітей та молоді. З понеділка по п’ятницю з 8:00 до 20:00 чергує україномовний психолог.
тел: 538 181 326

Przeczytaj więcej...

https://www.facebook.com/fundacjaincorpore/

Wojewódzki Konkurs Wielka Liga Czytelników. Edycja 2021/2022

Etap powiatowy Wielkiej Ligi Czytelników w tym roku odbył się w formie online. Reprezentanci naszej szkoły odpowiedzieli na pytania zawarte w finałowym formularzu.

Przejdź na stronę konkursu...

Plakat konkursu

Kopciuszek

Aula Jedynki wypełniła się kilkurotnie przyszłymi pierwszoklasistami. Gościliśmy bowiem przedszkolaków. Wśród atrakcji przygotowanych dla nich było przedstawienie Kopciuszek wykonane przez uczniów klasy 3a pod opieką wychowawcy Pani Małgorzaty Wilk....

Przejdź na stronę Wydarzenia Jedynki i zobacz relację...

Zdjęcia z przedstawienia

Witamy w Katowicach - Ласкаво просимо до Катовіце

Specjalna strona dla Ukrainy - Спеціальний сайт для України
www.dlaukrainy.katowice.eu

Witamy w Katowicach - Ласкаво просимо до Катовіце

Webinarium dla rodziców w języku rosyjskim / ukraińskim - Pierwsza pomoc dzieci po traumatycznych przeżyciach - Вебінар для батьків російською / українською мовою - Перша допомога дітям після травматичних переживань

Szkoła dla Was - школа для вас. Informacja dla rodziców dzieci przybywających z Ukrainy/ІНФОРМАЦІЯ ДЛЯ БАТЬКІВ ДІТЕЙ, ЯКІ ПРИБУВАЮТЬ З УКРАЇНИ

UWAGA! Pomoc 800 12 12 12 po ukraińsku/ Увага! Довідка 800 12 12 12 українською

WSPARCIE PSYCHOLOGICZNE/ПСИХОЛОГІЧНА ПІДТРИМКА

Dzień Otwarty

Dzień Otwarty - zapraszamy w czwartek!

Plakat z okazji Dnia Otwartego - czwartek godz. 17.00 - 18.30

Świadomość Procentuje - cykl szkoleń

Wzorem roku ubiegłego nasza szkoła bierze udział w II edycji bezpłatnego programu Świadomość Procentuje organizowanego przez Fundację World Healthy Living Foundation. Projekt ma na celu edukację i wsparcie nowego pokolenia w zakresie zdrowia mentalnego i fizycznego. Eksperci poruszą niezwykle ciekawe i inspirujące tematy, takie jak samorozwój, budowanie własnego potencjału czy samoakceptacji.

Przejdź do strony Dla Rodziców i dowiedz się więcej...

Przejdź na stronę Szkolenia dla uczniów i zobacz szczegóły.

Plakat projektu

Forum Przeciw Depresji

W trosce o kondycję zdrowia psychicznego dzieci i młodzieży rusza XVI edycja ogólnopolskiej kampanii społeczno-edukacyjnej Forum Przeciw Depresji, której hasłem przewodnim jest NASTOLETNIA DEPRESJA. ŻYCIE W TRYBIE ONLINE/OFFLINE – nie pozwól dziecku wylogować się z życia.

Przejdź do strony Dla Rodziców i dowiedz się więcej...

Fragment ulotki

Rekrutacja na rok szkolny 2022/2023

Zachęcamy rodziców/opiekunów prawnych przyszłorocznych pierwszoklasistów do zapoznania się dokumentami związanymi z rekrutacją.

Przejdź do strony Dokumenty

Fragment informacji

Zbiórka dla dzieci z Ukrainy

W obliczu tragedii, która rozgrywa się za naszą wschodnią granicą nikt nie może pozostać obojętny, zwłaszcza na potrzeby najmłodszych...

Od poniedziałku – 28.02.2022 r. do piątku – 4.03.2022r. wolontariusze naszej szkoły będą gotowi do zbiórki środków do puszek. Razem okażmy wsparcie dla dzieci z Ukrainy.

Przejdź na stronę Wydarzenia Jedynki i przeczytaj więcej...

Zbiórka - pomoc dla dzieci z ukrainy - plakat

Dni Bezpiecznego Internetu - propozycje Poradni

W związku z obchodzonym co roku Dniem Bezpiecznego Internetu, PPP nr 5 przygotowała ofertę materiałów, konsultacji i webinaria oraz zorganizowała Konkurs dla uczniów SP z rejonu działania Poradni nr 5.

Szczegóły na stronie: Szkolenia dla uczniów

Bezpieczne ferie - plakat

Radosnych, aktywnych i bezpiecznych ferii!

Wojewódzka Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna przygotowała zasady bezpieczeństwa...

Bezpieczne ferie - plakat

Dzieje się w świetlicy szkolnej...- kronika cz. 13

Świąteczne i zimowe dekoracje. Dzień Babci i Dziadka. Zabawy strategiczno-kreatywne - żołnierzyki. Origami. Konstrukcje z klocków drewnianych: wysoka wieża, ludzik, domino w kształcie serca. Karnawał - maski, plakaty. Plakaty kreatywne.

Przejdź na stronę świetlicy i zobacz, co w niej robimy...

Dzień Babci i Dziadka - plakaty na tablicy

Egzaminy z Pi-Stacją

Co roku, zespół Pi-stacji przygotowuje aktualne materiały pomagające przygotować się do nadchodzących egzaminów zewnętrznych z matematyki...


Termin: Powtórki dla ósmoklasistów ruszają 28 lutego 2022 roku.
Szczegóły na stronie: Szkolenia dla uczniów

Fragment plakatu

Dzień Otwarty w Zespole Szkół Ekonomicznych

Zespół Szkół Ekonomicznych zaprasza na dzień otwarty
Termin: 29.01.2022 godzina: 10.00 - 12.00
Szczegóły na stronie Szkolenia dla uczniów

Fragment ulotki

Dzień Babci i Dziadka

Klasa IA z okazji Dnia Babci i Dziadka przygotowała piekne prezenty w postaci kartek, pamiątkowych fotografii, życzeń i piosenki. Mając nadzieję, że za rok będą razem z Dziadkami w szkole obchodzić ich święto!

Przejdź na stronę Wydarzenia Jedynki i zobacz relację

Kartka z życzeniami dla Babci i Dziadka - akcja profilaktyczna

Funkcjonariusze Komendy Miejskiej Policji w Katowicach w trosce o bezpieczeństwo najstarszych mieszkańców Katowic przygotowali akcję profilaktyczną Elektroniczna kartka z życzeniami dla Babci i Dziadka. Zachęcamy do udziału w akcji.

List do uczniów...

Zdjęcie kartki z życzeniami Zdjęcie kartki z życzeniami

Dzieje się w świetlicy szkolnej...- kronika cz. 10

Świetlicowy Dzień Mycia Rąk. Nauka gry w szachy. Zabawy świetlicowe m.in. Stary niedźwiedź mocno śpi, Baba Jaga patrzy. Kodeks złości. Okiem dziecka - twórcze myślenie, postacie z bajek. Jesienne kreatywne zwierzęta. Zabawy z matematyką. Kreatywne prace dzieci.

Przejdź na stronę świetlicy i zobacz, co robiliśmy w pierwszy półroczu.

Napis: Świetlicowy Dzień Mycia Rąk

Świąteczny czas

Zdjęcie świąteczne

W tym szczególnym czasie
kierujemy płynące z serca życzenia
przepełnionych nadzieją i miłością,
magią wigilijnej nocy,
radosnych Świąt Bożego Narodzenia
oraz pomyślności w nadchodzącym
2021 roku.

W imieniu społeczności
Szkoły Podstawowej
im. Marszałka Józefa Piłsudskiego nr 1
w Katowicach
Dyrektor, Iwona Brzezińska

Zdjęcie świąteczne

Klasowe spotkanie przedświąteczne

W miłej przedświątecznej atmosferze uczniowie spędzili czas

Przejdź na stronę Wydarzenia Jedynki i zobacz relację z klasy 1a oraz z klasy 3a

Uczniowie klasy 1a Uczniowie klasy 3a

Dzieje się w świetlicy szkolnej...- kronika cz. 8

Światowy Dzień Uśmiechu, Światowy Dzień Zwierząt, Świetlicowy Dzień Życzliwości, zabawy samorzutne - żołnierzyki, ekologia - rafa koralowa, ekologia - Światowy Dzień Ośmiornicy, Dzień Edukacji Narodowej - plakaty...

Przejdź na stronę świetlicy i zobacz, co w niej robimy.

Napis: Zarażać się warto jedynie życzliwością

Bombki świąteczne - kronika świetlicy - część 7

W świetlicy powstały piękne bombki świąteczne, które udekorują miejską choinkę.

Przejdź na stronę świetlicy...

Bombki świąteczne

Wydarzenie teatralne z udziałem uczniów grupy Teatr 2.1

Uczniowie, rodzice oraz nauczyciele naszej szkoły mieli możliwość zobaczenia etiudy teatralnej w wykonaniu aktorów Teatru 2.1. Mały spektakl pt. “Ziuk” zachwycił wszystkich.

Przejdź na stronę Wydarzenia Jedynki i zobacz relację...

Młodzi artyści Jedynki na scenie teatralnej

Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka

20 listopada to wyjątkowy dzień – rocznica uchwalenia Konwencji o prawach dziecka. W tym dniu dzieci na całym świecie jednoczą się i podejmują wiele działań w imieniu swoich rówieśników – tych, których prawa często są łamane. Zapraszamy do zapoznania się z materiałami zamieszczonymi w zakładce pedagoga

Przejdź na stronę Prawa dziecka i zobacz materiały...

Emeryci i renciści z SP1 - komunikat dotyczący ZFŚS!

Napis: Ważna informacja dla emerytów i rencistów przynależących do Szkoły Podstawowej nr 1 w Katowicach

Szanowni Państwo!
W związku z przygotowaniem dopłaty do wypoczynku z ZFŚS bardzo proszę, aby osoby, które zmieniły numer rachunku bankowego od czasu złożenia ostatniego wniosku (maj 2021) przesłały do szkoły aktualne dane do dnia 30 listopada 2021 r.

Z poważaniem,
Iwona Brzezińska
dyrektor szkoły

Teatr 2.1 - plakat spektaklu Ziuk

Plakat spektaklu i link do informacji na stronie: Wydarzenia Jedynki

11 listopada w Jedynce

W tym roku szkolnym obchody Narodowego Święta Niepodległości obchodziliśmy w formie happeningu. Uczniowie klas starszych (4-8) wspólnie ze świetlicą, uroczyście odśpiewali 4 zwrotki Mazurka Dąbrowskiego, kontynuując trwającą już od kilku lat akcję Szkoła do Hymnu. Na koniec wszyscy ułożyli biało-czerwoną, żywą flagę.

Przejdź na stronę Wydarzenia Jedynki i zobacz relację...

Teatr 2.1 - przygotowania do kolejnej premiery

Po sukcesie dwóch poprzednich realizacji – premiery Lisa Witalisa w 2019 roku oraz spektaklu Marysine gąseczki w 2020 r., pojawiły się nowe wyzwania. Korzystając z jubileuszu szkoły (słynna katowicka Jedynka świętuje swoje stulecie) powstał spektakl inspirowany postacią patrona – Józefa Piłsudskiego.

Przejdź na stronę Wydarzenia Jedynki i przeczytaj więcej...

Pamiętamy!

Klasa 3a odwiedziła jedną z najważniejszych nekropolii Katowic - cmentarz przy ul. Sienkiewicza. Spoczywa na nim wielu przedstawicieli świata nauki, kultury i sztuki. Uczniowie klasy 3a świetnie sprawdzili się w roli przewodnika.

Przejdź na stronę Wydarzenia Jedynki i zobacz relację...

Europejski Tydzień Świadomości Dysleksji

Informacja z PPP5 dotyczące tygodnia świadomości dysleksji!

Zobacz ofertę PPP5

Kolory Jesieni - Pomarańczowy Dzień Dyni w klasie 3a

Uczniowie klasy 3a ubrali się tego dnia na pomarańczowo, udekorowali klasę i można się było poczuć jak na dyniowej grządce. Mieli okazję zobaczyć, co kryje w sobie dynia i co możemy z tym zrobić.

Przejdź na stronę Wydarzenia Jedynki i przeczytaj więcej...

Pomarańczowy Dzień Dyni w klasie 3a

mLegitymacje

Drodzy Rodzice oraz Uczniowie!
Z ogromną przyjemnością mam zaszczyt poinformować Was, że szkoła przystąpiła do programu mLegitymacja. Na podstronie Dla rodziców oraz Dokumenty został umieszczony regulamin usługi w aplikacji mObywatel, oraz wniosek o wydanie mLegitymacji, który należy wypełnić i dostarczyć do sekretariatu szkoły. Do wniosku należy dołączyć zdjęcie w rozmiarze nieprzekraczającym 5MB w formacie JPEG lub JPG. Plik ten należy wysłać na e-mail: mlegitymacjespnr1katowice@op.pl
Wnioski oraz załączniki ze zdjęciami (wysłanymi na e-mail do tego przeznaczony) proszę dostarczać do Sekretariatu Szkoły od 08.11.2021r.

z poważaniem
Iwona Brzezińska
Dyrektor Szkoły"

Przejdź na stronę Dla rodziców i przeczytaj więcej...

Miesiąc Dobroci dla Zwierząt - zakończenie akcji

W miesiącu październiku w naszej szkole zawsze myślimy o bezdomnych zwierzętach i staramy się im pomóc. W tym roku Miesiąc Dobroci dla Zwierząt przebiegał pod hasłem zbierania kocyków, ręczników i poduszek dla podopiecznych katowickiego Schroniska dla Zwierząt na ul. Milowickiej.

Przejdź na stronę Wydarzenia Jedynki i zobacz relację...

Zdjęcia z akcji przekazywania przez uczniów potrzebnych artykułów dla podopiecznych katowickiego schroniska dla zwierząt

Stołówka - komunikat

Informujemy, że z powodu montażu nowych urządzeń stołówka szkolna będzie nieczynna we wtorek 2 listopada

Nie zabierajcie Mamy – projekcja filmowa

Dnia 22 października 2021 r. w naszej szkole odbył się pokaz filmu dokumentalnego Nie zabierajcie Mamy przedstawiającego nieopowiedzianą do tej pory historię działaczek Solidarności – kobiet aresztowanych i internowanych w trakcie trwania stanu wojennego w Polsce...

Przejdź na stronę Wydarzenia Jedynki i zobacz relację...

Projekcja filmu pt. Nie zabierajcie Mamy

Akcja BohaterON w Jedynce

W tym roku szkolnym uczniowie naszej szkoły przystąpili do ogólnopolskiej kampanii BohaterON – włącz historię!, mającej na celu upamiętnienie i uhonorowanie uczestników Powstania Warszawskiego oraz promocję historii Polski XX wieku.

Przejdź na stronę Wydarzenia Jedynki i przeczytaj więcej...

Logo projektu Bohateron

Multitest matematyczny

Mamy zaszczyt poinformować, że uczniowie z klas IV, VI, VII i VIII naszej szkoły wzięli udział w ogólnopolskim konkursie matematycznym MULTITEST MATEMATYCZNY. Organizatorem konkursu jest Centrum Edukacji Szkolnej, szkolnym organizatorem nauczyciele matematyki.

Przejdź na stronę Wydarzenia Jedynki i przeczytaj więcej...

Multitest z matematyki

Wystawa Kopalnia strajkuje...

W ramach realizowanego przez szkołę projektu Gdy gaśnie pamięć ludzka, dalej mówią kamienie – 13.12.1981 r. – Pamiętamy uczniowie klas: szóstej, siódmych i ósmych mieli okazję zapoznać się z wystawą Kopalnia strajkuje… – strajk i pacyfikacja Kopalni Wujek13-16 grudnia 1981 r.

Przejdź na stronę Wydarzenia Jedynki i zobacz relację...

Zwiedzanie przez uczniów wystawy Kopalnia strajkuje

Realizacja projektu Gdy gaśnie pamięć ludzka, dalej mówią kamienie – 13.12.1981 r. – PAMIĘTAMY nadal trwa…

Tym razem, w ramach działań projektowych, uczniowie klasy VIIa z dużym zaangażowaniem przygotowali kącik patriotyczno–historyczny.

Przejdź na stronę Wydarzenia Jedynki i zobacz relację...

Projekt: Gdy gaśnie pamięć ludzka, dalej mówią kamienie - 13 grudnia 1881 - pamiętamy! - kącik patriotyczno-historyczny

EGZAMIN ÓSMOKLASISTY

W zakładce O JEDYNCE/PEDAGOG umieściliśmy informację dotyczące egzaminu ómoklasisty. Mogą się Państwo zapoznać z możliwymi sposobami dostosowania warunków i form przeprowadzania egzaminu ósmoklasisty oraz trybem ustalania proponowanych dostosowań...Zobacz więcej...

wirusoochrona

Nasza szkoła przystąpiła do wojewódzkiej akcji WIRUSOOCHRONA. Uczniowie klas I-III wezmą udział w zajęciach, na których poznają zasady higieny osobistej, a szczególnie zasady mycia rąk oraz zalety aktywności fizycznej i zdrowego odżywiania. Akcja zakończy się 15 października 2021 - to dzień, w którym obchodzić będziemy Światowy Dzień Mycia Rąk.

Przejdź na stronę Wydarzenia Jedynki i dowiedz się więcej o akcji.

Akcja Wirusoochrona w Jedynce

Dzieje się w świetlicy szkolnej...

Panowanie nad stresem, biblioterapia, prace plastyczne i techniczne, gry planszowe, układanie klocków i wiele innych działań rekreacyjno-edukacyjnych to wachlarz zajęć organizowanych w świetlicy Jedynki dla podopiecznych oraz dla całych klas

Przejdź na stronę świetlicy i zobacz, co robimy w świetlicy.

Interesujące Zajęcia w świetlicy

Stołówka w nowym roku szkolnym...

Z radością informujemy, że nasza szkoła jest beneficjentem rządowego programu Posiłek w szkole i w domu (moduł 3) dotyczącego wspierania w latach 2019-2023 organów prowadzących publiczne szkoły podstawowe w zapewnieniu bezpiecznych warunków nauki, wychowania i opieki przez organizację stołówek i miejsc spożywania posiłków.

Dzięki finansowemu wsparciu z budżetu państwa uczniowie naszej szkoły będą korzystać z nowoczesnej stołówki...

Korzystanie z obiadów w stołówce szkolnej będzie możliwe od poniedziałku 6.09.2021 r. Zapraszamy na podstronę stołówki, na której umieszczamy informacje i dokumenty m.in. regulamin oraz deklarację korzystania z obiadu przez ucznia.

Inauguracja Roku Szkolnego 2021/2022!

Serdecznie zapraszamy uczniów naszej szkoły na uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego zgodnie z poniższym harmonogramem:

Godzina: 9.00

Klasa 1a – spotkanie w auli szkolnej, później przejście po opieką wychowawcy do sali

Ze względu na sytuację epidemiologiczną do szkoły z uczniem klasy pierwszej może wejść jeden rodzic/opiekun prawny.

Klasy II, III spotykają się z wychowawcą w wyznaczonych salach.
klasa 2a – sala 34
klasa 3a – sala 31

Godzina: 10.00

Klasa 4a – spotkanie w auli szkolnej, później przejście pod opieką wychowawcy do sali

Klasy V-VIII spotykają się z wychowawcą w wyznaczonych salach.
klasa 5a – sala 44
klasa 6a – sala 54
klasa 7a – sala 50
klasa 7b – sala 16
klasa 8a – sala 48
klasa 8b – sala 19
klasa 8c – sala 15

Przypominamy o obowiązujących w szkole procedurach bezpieczeństwa związanych z pandemią COVID-19. Do szkoły może przyjść tylko zdrowy uczeń. Przy wejściu należy dezynfekować ręce. W przestrzeniach wspólnych obowiązuje noszenie maseczek. Zachowujemy dystans.